Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RYBKA CANERO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2015
  • Premiera:
    2015. 09. 07
  • Barwny, 79 min

Komedia kryminalna Juliusza Machulskiego, napisana specjalnie dla Teatru Telewizji, odznaczająca się dynamiczną akcją, zabawnymi dialogami i błyskotliwą obserwacją rzeczywistości. Jednocześnie to pretekst do zaprezentowania różnych typów ludzkich, wyśmiania zachowań i zakłamania obyczajowego.
Akcja sztuki rozgrywa się w willi zmarłego profesora Stefana Vogla, który zakończył żywot w tajemniczych okolicznościach. Nieboszczyka znalazł syn w salonie, z wycelowaną strzelbą w jego kierunku. Poszlaki wskazują na samobójstwo. Tydzień po tych dramatycznych wydarzeniach w willi profesora odbywa się stypa, na którą przybywają zaproszeni goście, ale także ci niezbyt mile widziani. W roli pana domu występuje syn profesora, Ignacy Vogel, który jest zdany tylko na siebie. Zajmuje się przyjmowaniem gości, do czego zupełnie nie ma głowy jego córka, Marianna. To gwiazda serialu, rozkapryszona i wymagająca ciągłej atencji celebrytka, w dodatku będąca w zaawansowanej ciąży. Kim jest ojciec dziecka, pozostaje tajemnicą, choć przyznaje się do tego niejaki Oliwier Romiasz, który również zjawia się na stypie w domu profesora. Ignacy nie chce go jednak wpuścić, ma z nim swoje porachunki. Najpierw, jako właściciel oficyny wydawniczej, nie zgodził się na wydanie jego kontrowersyjnej książki, teraz nakłania młodzieńca, że żeby ożenił się z jego chimeryczną córką, ale ten broni się, że jeszcze nie jest gotowy na trwały związek.
Sen z powiek spędza Ignacemu także jego syn, Zenon, który otwarcie mówi, że jest gejem i zamierza resztę życia spędzić u boku zakochanego w nim Stasia. W dodatku chce od ojca pożyczyć 50 tysięcy złotych na jakiś szemrany interes, który rozkręca ze swoim partnerem.
Oliwy do ognia dolewa jeszcze żona Ignacego, Klara, która nagle oświadcza mężowi, że odchodzi i żąda rozwodu. Załatwienie sprawy rozwodowej postanawia przekazać prawnikom. Zawieszenie broni między małżonkami trwa więc tylko na czas stypy.
Niemałe zamieszanie powoduje pojawienie się szwagra Ignacego, Bolesława Lachowicza. Nazywany w rodzinie Bolo przybywa na stypę w towarzystwie głupiutkiej i namolnej Joanny Peterko, która swoim zachowaniem jest w stanie zirytować każdego. W całej galerii różnych postaci ma swoje znaczące miejsce również Eliza Vogel, zwariowana i ekscentryczna wdowa po zmarłym profesorze.
Niespodziewanie na stypie zjawiają nadkomisarz Kaja Zaremba i aspirant Roch Kolski. Nowe dowody w sprawie śmierci profesora Vogla wskazują bowiem, że nie było to samobójstwo tylko morderstwo. Nagle wszystko okaże się nie takie, jak się wydawało.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 03:39:16
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.