Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SMACZNEGO TELEWIZORKU

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska, Czechosłowacja, Kazachstan
  • Rok produkcji:
    1992
  • Premiera:
    1993. 03. 12
  • Barwny (Eastman Kodak), dźwięk: Dolby Stereo, 89 min

Komedia familijna, wykpiwająca maniaków telewizji, którzy narkotycznie uzależnieni od szklanego ekranu pozostają głusi i ślepi na problemy rzeczywistego świata. Takimi telefanatykami są członkowie rodziny burmistrza Adlera. Oglądają wszędzie - w samochodzie, w pokoju, w kuchni. Perypetie bohaterów mydlanych oper potrafią ich wzruszyć do łez. W telemaniactwie celują zwłaszcza najbardziej ojciec i matka. Pewnego dnia dochodzi do tego, że zostają wciągnięci w głąb ekranu. Przestraszone dzieci postanawiają pospieszyć rodzicom z pomocą. Przy okazji wszakże, korzystając z ich nieobecności, pragną zasmakować prawdziwej wolności. Paulina urządza prywatkę, na której ma się pojawić ukochany Michał; Paweł całkowicie zatraca się w świecie gier telewizyjnych, poprawiając przy okazji program komputerowy ojca; zaś najmłodszy Adaś pochłania astronomiczne ilości słodyczy. Dzieci mają przy tym niezły ubaw, śledząc przygody swych rodziców w filmach gangsterskich, wojennych i melodramatycznych serialach. Gdy "starzy" się znudzą, można po prostu wyłączyć telewizor. Państwo Adler poznając "od środka" niedawny obiekt ich uwielbienia zaczynają mieć go dosyć. Wolą obserwować to, co dzieje się za ekranem, w realnym świecie. W ten sposób "odkrywają" prawdziwe problemy swoich pociech, doceniają wartość życia rodzinnego. Tymczasem liczba ofiar żarłocznego telewizora zaczyna wzrastać.
Zdjęcia do filmu kręcono nie tylko w polskich plenerach, lecz także w Bratysławie i Petersburgu. Oprócz walorów wizualnych głównymi zaletami utworu Pawła Trzaski są wartka akcja, przekorny humor, bezpretensjonalność i wdzięk.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.06.06 02:32:29
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.