Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JASKÓŁKA

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Premiera:
    2014. 05. 16
  • Gatunek:
    Film psychologiczny, Dyplom reżyserski magisterski
  • Barwny, 73 min

    Okres zdjęciowy: 29 września - 18 listopada 2011.
    Lokacje: Łódź - Plac Zwycięstwa, dom przy ulicy Edwarda, wiadukt przy stacji kolejowej Łódź-Lublinek, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego przy ul. 6 sierpnia, cmentarz ewangelicko-augsburski przy ul. Ogrodowej, kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Przyszkole, Wodny Rynek, złomowisko przy ul. Lawinowej, ul. Mazowiecka, ul. Wycieczkowa, komórki przy ul. Abramowskiego, przychodnia przy ul. Ogrodowej, hala zdjęciowa PWSFTviT, sala gimnastyczna PWSFTviT.

Gierek zastępuje Gomułkę, Polska zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej, kończy się wojna w Wietnamie, a Karol Wojtyła zostaje papieżem. Agnieszce Jaskółce kolorowe lata siedemdziesiąte przywodzą jednak na myśl zupełnie inne wspomnienia...
Wielkanoc 2000 roku. Piętnaście lat po ucieczce z domu Agnieszka Jaskółka wraz z córką Niną powraca do rodzinnego miasta, żeby pojednać się z ojcem. Podróż ta okaże się podróżą w czasie, w trakcie której Agnieszka na nowo przeżyje wydarzenia sprzed trzydziestu lat: dorastania w świecie, w którym wódka leje się strumieniami, nocne lekcje gry na pianinie pod dyktando pijanego ojca stają się rutyną, a sukienka komunijna warta jest mniej niż album Beatlesów. W świecie, w którym powszechny podziw i szacunek zapewniają kolorowy telewizor i zagraniczne auto.
21 czerwca 1973 roku Stan Borys wykonuje w trakcie festiwalu w Opolu "Jaskółkę uwięzioną", a przed telewizorami śledzi to wydarzenie cała Polska. Nie inaczej jest w mieszkaniu Jaskółków. Tego wieczoru wydarzy się jednak coś więcej, coś, co odciśnie dozgonne, choć nieuświadomione piętno na życiu 9-letniej dziewczynki...

Zwiastuny i fragment filmu (3)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

  • 2014
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię
    "za niedoskonałą, a jednak uwodzicielską reżyserię, która daje nadzieję na przyszłość"
  • 2014
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za dźwięk
    "za oryginalny i twórczy montaż dźwięku, który buduje napięcie i atmosferę filmu oraz za świetne łączenie dźwięków z pogranicza muzyki i efektów. muzyki i efektów"
  • 2014
    Hamilton (Hamilton Film Festival)-Nagroda Jury
  • 2014
    Hamilton (Hamilton Film Festival)-Nagroda dla najlepszej aktorki
  • 2014
    Hamilton (Hamilton Film Festival)-Nagroda za najlepsze zdjęcia
  • 2014
    Hamilton (Hamilton Film Festival)-Nagroda za najlepszy montaż
  • 2014
    Hamilton (Hamilton Film Festival)-Nagroda za najlepszy montaż
  • 2015
    Poczdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Sehsüchte")-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
    uzasadnienie jury: "Takie właśnie powinno być kino! Odważne i wizjonerskie, pełne dramaturgicznych niespodzianek. Film, który nieustannie zdumiewa zwrotami akcji i niespotykanymi dotąd kadrami. Coś, co zaczyna się jako pozornie absurdalna historia, kończy się jako dramat traktujący o najciemniejszych zakątkach ludzkiej natury w kontekście polskiego katolicyzmu. Sprytnie poprowadzone zagadki zostają ostatecznie rozwiązane zaś dzięki brakowi chronologii i przeskokom dramaturgicznym, film możnaby niemalże nazwać odkrywcą nowego gatunku: zagadki filmowej".
2024.06.06 01:35:44
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.