Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W OKU BOGA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 22 min

"Jeżeli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, oznacza to że nie byłeś dostatecznie blisko". Słowa Roberta Capy, jednego z najwybitniejszych fotoreporterów wojennych, który zginął w Wietnamie, do ostatniej chwili naciskając migawkę aparatu, stanowią podstawę w podejściu do pracy dla najwybitniejszych fotografów wojennych. Jak blisko fotografowanych zdarzeń był Krzysztof Miller, najlepszy polski fotografik wojenny. I co z tej bliskości wynikło?
Film dokumentalny przedstawia, jednego z najwybitniejszych polskich fotografów, dokumentuje jego powrót do życia po półrocznej terapii w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego. "Wraz z żołnierzami, którzy wrócili z Afganistanu, Iraku czy Wzgórz Golan, podobnymi jak ja rozbitkami psychicznymi, malując, wyklejając bożonarodzeniowe pocztówki, lepiąc w plastelinie czy szydełkując, dochodziłem do siebie".
Krzysztof Miller jest autorem zdjęć wykonywanych podczas ostatnich największych konfliktów, wojen domowych, na wszystkich kontynentach. Był w Chorwacji, Bośni, Kosowie, Rwandzie, Kongu, RPA, Ugandzie, Kenii, Burundi, Afganistanie, Palestynie, Górnym Karabachu, Gruzji, Czeczenii, Kambodży i Iraku. W filmie wykorzystane zostaną fotografie wojenne autora, wykopiowania z materiałów filmowych agencji informacyjnych z miejsc konfliktów, które fotografował Krzysztof Miller.
"Gdy widziane dramaty wracają do mojej głowy, to nie w formie efektu pojedynczego czy dodawania, tylko się potęgują. Będąc biernym obserwatorem jednej, dwóch, czterech, szesnastu i więcej tragedii ludzkich, kwadratowały i potęgowały się one we mnie, wraz z kolejnym przeglądaniem stykówek, odbitek, skanów. Każdy wybór, czy to do publikacji, wystawy, prezentacji, powodował powrót wspomnień wydarzeń rozgrywających się przed szkłem mojego obiektywu. I właśnie te, najbardziej traumatyczne doświadczenia zawodowe, w pewnym momencie życia, nałożyły mi się na złe doświadczenia życia osobistego. Eksplodowały w mojej głowie i mój organizm przestał sprawnie funkcjonować". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2012
    Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-"Brązowy Nurt"
    za "twórczą analizę medium fotograficznego w subiektywnym widzeniu znanego fotoreportera Krzysztofa Millera"
  • 2013
    Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Wyróżnienie Specjalne w kategorii: dokument historyczny lub biograficzny
  • 2013
    Katowice (Festiwal Filmowy "Dzień Filmowca")-Nagroda w kategorii: Dokument
  • 2014
    Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych)-"Brązowa Szabla" w kategorii filmu wojskowego
2024.06.06 02:29:09
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.