ZOBACZYMY SIĘ W NIEDZIELĘ
- Film fabularny
- Produkcja:Polska
- Rok produkcji:1959
- Premiera:1960. 01. 11
- Gatunek:Film obyczajowy
- Czarno-biały, 2800 m, 101 min
Lokacje: Wrocław (jednostka wojskowa przy ul. Przyjaźni, straż pożarna przy ul. Borowskiej, Hala Ludowa, brama przy ul. Kosynierów Gdańskich, dom towarowy "Renoma" przy ul. Świdnickiej, Hala Ludowa, ratusz, dom przy ul. Ks. Grzegorza Piramowicza 7, mosty: Grunwaldzki, Sikorskiego, Oławski).
Ukazane poprzez przygody korzystających z niedzielnej przepustki żołnierzy na wpół komediowe studium obyczajowe, przedstawiające konglomerat charakterów, typów, zachowań mieszkańców Wrocławia - skupiska ludzi z różnych stron Polski.
Wrocław. Dwaj żołnierze spędzają niedzielę na przepustce, Kwiatek interesuje się wyłącznie uwodzeniem dziewcząt, natomiast Pietrek chce wolny czas spędzać inaczej. Odwiedza taksówkarza Romana. Jadą do strażaka Felka, którego Roman swata z samotną dziewczyną... Rodzina Gawraków, pochodząca z podwileńskiej wsi, ma nieustanne kłopoty, bo matka nie chce się pozbyć krowy, bez której nie wyobraża sobie życia... W następną niedzielę Kwiatek usiłuje uwodzić Bronkę, bileterkę w kinie, która marzy jednak o swoim ukochanym lotniku... Pietrek idzie na koncert w filharmonii... Kwiatek wiąże się z grupą chuliganów. Jej szef łamie mu jednak rękę, kiedy zastaje swoją dziewczynę z Kwiatkiem w dwuznacznej sytuacji... Roman zostaje pobity przez chuliganów. Kwiatek i Pietrek oddają ich szefa w ręce milicji... Gawrakowa decyduje się jednak sprzedać krowę... A w następną niedzielę znów obaj żołnierze wyjdą na przepustkę.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Reżyser II
- Współpraca reżyserska
- Scenariusz
- Zdjęcia
- Operator kamery
- Współpraca operatorska
- Scenografia
- Współpraca scenograficzna
- Atelier
- Muzyka
- Dźwięk
- Współpraca dźwiękowa
- Montaż
- Współpraca montażowa
- Charakteryzacja
- Współpraca charakteryzatorska
- Kierownictwo produkcji
- Współpraca produkcyjna
- Produkcja
- Obsada aktorskakapral Kwiatekszeregowy Piotr Sawickitaksówkarz RomanGawrakowa, matka BronkiWandastrażak FelekGienia, żona RomanaSzczucka, matka BaśkiBronka Gawrakówna, bileterka w Hali LudowejWaldek, przywódca bandyMarkowskiBaśka, przyjaciółka WandyElka, dziewczyna Waldkafryzjerka Krysiaharfistkalotniksłużąca Frania; nie występuje w napisachsierżant Walczak, szef kompanii; nie występuje w napisachgość na chrzcinach u Romana; nie występuje w napisachfotograf; nie występuje w napisachlekarz wojskowy; nie występuje w napisachdowódca oddziału na manewrach; nie występuje w napisachpielęgniarka; nie występuje w napisach