Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRYWATNE ŚLEDZTWO

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1986
  • Premiera:
    1987. 09. 22
  • Gatunek:
    Film sensacyjny
  • Barwny, 2708 m, 94 min

    Lokacje: Słostowice pod Radomskiem, Sulejów (opactwo Cystersów), Łódź (ul. Wólczańska, Szpital im Kopernika przy ul. Pabianickiej 62, Aleja Mickiewicza, willa rodziny Stillerów przy ul. Jaracza 45, cmentarz na Zarzewiu).

Inżynier Rafał Skonecki wraz z żoną i dziećmi spędza wiosenny weekend za miastem. Wracając do Łodzi samochodem, nie może uniknąć czołowego zderzenia z ciężarowym jelczem, prowadzonym przez pijanego kierowcę. Sprawca wypadku w popłochu odjeżdża, nie próbując nawet udzielić pomocy swym ofiarom.
Rafał odzyskuje przytomność w szpitalu. Dowiedziawszy się o śmierci najbliższych, usiłuje popełnić samobójstwo. Prowadzący śledztwo kapitan milicji wypytuje o przebieg wypadku. W przeświadczeniu, że żaden wyrok nie będzie adekwatny do popełnionej zbrodni, Skonecki zataja zapamiętane szczegóły.
Rekonwalescentem opiekuje się jego przyjaciel Marek, który właśnie wrócił z dłuższej podróży zagranicznej. Jego pomoc nie może jednak zapobiec goryczy powrotu do pustego mieszkania. Rodzi się pragnienie zemsty.
Rafał analizuje fakty, które utkwiły w jego pamięci: fragment numeru rejestracyjnego, charakterystyczna maskotka, żółty spojler. W łódzkim wydziale komunikacji, dzięki łapówce, zestawia wykaz 200 ciężarówek. Odnajduje producenta spojlerów, co zawęża listę podejrzanych do 11 pojazdów, rozlokowanych w pięciu okolicznych bazach transportowych. Obserwacje samochodów wyjeżdżających z pierwszej bazy nie przynoszą rezultatu - pech chciał, że sprawca wypadku uzyskał właśnie zwolnienie lekarskie.
Wkrótce Rafał może odrzucić kule. W zaprzyjaźnionym warsztacie wykonuje kastet. By usprawnić swoje poszukiwania, sięga po wyczynowy motocykl. Kiedyś był mistrzem sportów motorowych, z tego okresu datuje się jego przyjaźń z Markiem - "wiecznie drugim" kolegą klubowym. Przed pięciu laty porzucił motocross na prośbę żony. Teraz, gdy Barbara nie żyje, spędza całe dnie na motocyklu, śledzi ciężarówki, zagląda w twarze kierowcom - bez skutku. Z prokuratury otrzymuje zawiadomienie o umorzeniu śledztwa. Zniechęcony powraca do pracy zawodowej, Marek - jego przełożony - powierza mu odpowiedzialne zadanie, ale Skonecki nie może długo wytrzymać za biurkiem. Co pewien czas znika, wznawiając swoje poszukiwania.
Środowisko łódzkich transportowców bulwersują wiadomości o tajemniczych morderstwach dokonywanych na kierowcach, którzy dopuścili się aktów piractwa drogowego. Milicja ogłasza apel o pomoc w schwytaniu mordercy. Mimo to zabójstwa powtarzają, się, ich ofiarą padają niewinni ludzie. Krążą opowieści o "czarnym jeźdźcu". Sprawca śmierci rodziny Skoneckiego domyśla się, kogo on poszukuje. Kierowany przez majora zespół śledczy penetruje środowisko zawodników motocrossowych. Indagowany o Rafała Marek podaje oficerowi śledczemu przekonujące alibi.
Skonecki nie przerywa swych poszukiwań, odnajduje w wykazie ciężarówkę, której nie sprawdził wcześniej. Swym odkryciem dzieli się z przyjacielem. Marek oferuje swą pomoc w schwytaniu przestępcy. Ekipa majora zestawia dane, którymi dysponuje. Na wniosek jednego ze śledczych opracowuje się program komputerowy. Niezależnie od tego inny oficer zaczyna kojarzyć sprawę Rafała z morderstwami na kierowcach. Idąc tym tropem trafia do mieszkania Skoneckiego, gdzie znajduje list adresowany do prokuratury o odnalezieniu sprawcy jego tragedii. Komputer wskazuje Marka jako "czarnego jeźdźca". Grupy operacyjne obserwują mieszkania obu podejrzanych.
Rafał i Marek śledzą wyjazd z bazy, gdzie pracuje poszukiwany przez nich kierowca. Ten, zauważywszy prześladowców, proponuje koledze zamianę ciężarówek. Motocykliści ruszają za samochodem ze zidentyfikowanym numerem rejestracyjnym, na pustej szosie zmuszają go do zatrzymania się. Marek brutalnie żąda wyjaśnień od kierowcy, Rafał usiłuje pohamować przyjaciela. Pobity kolega przestępcy wyjawia trasę, w jaką wyruszyła jego ciężarówka, a gdy motocykliści odjechali, zgłasza ,się na milicję. Powiadomiony major zarządza blokadę dróg, ale przyjaciele omijają posterunki. Odnajdują sprawcę, który widząc za sobą "czarnego jeźdźca" skręca w las. Na polanie nad jeziorem dopada go Marek i zabija. Przerażony Rafał żąda wyjaśnień. Okazuje się, że Marek, cierpiący na zaburzenia psychiczne, mordował kierowców z zemsty za śmierć Barbary, którą skrycie kochał.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2025.01.07 00:11:46
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.