BICZ BOŻY
- Film fabularny
- Produkcja:Polska
- Rok produkcji:1966
- Premiera:1967. 07. 07
- Gatunek:Komedia, Film sensacyjny
- Czarno-biały, 2350 m, 81 min
Lokacje: Rawa Mazowiecka (Rynek, ratusz, kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z klasztorem O.O. Jezuitów, park miejski, stacja kolei wąskotorowej).
Komedia sensacyjno - satyryczna, której bohaterem jest dziesięcioletni chłopiec, szantażujący mieszkańców miasteczka groźnymi anonimami. Starszy brat Paweł jest oficerem śledczym MO, młodszy Felek chce mu pomóc w wykryciu jakiejś większej afery kryminalnej, która umożliwiłaby przeniesienie do Warszawy. Zaczyna więc wysyłać anonimy do osób mających na swoim koncie różne grzeszki. Sądzi, że winowajcy zgłoszą się sami do milicji. Niestety, ważniejszy od tych grzeszków okaże się "groźny szantażysta grasujący w miasteczku". Felek w końcu przyznaje się...
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Reżyser II
- Współpraca reżyserska
- Scenariusz
- Zdjęcia
- Operator kamery
- Współpraca operatorska
- OświetlenieJanusz Przybyszewskinie występuje w napisachnie występuje w napisachJerzy Rybickinie występuje w napisach
- Wózkarznie występuje w napisach
- Laboratorium
- Scenografia
- Scenograf II
- Współpraca scenograficzna
- Dekoracja wnętrz
- Atelier
- Kostiumy
- Muzyka
- Wykonanie muzyki
- Dyrygent
- Dźwięk
- Współpraca dźwiękowa
- Montaż
- Współpraca montażowa
- Charakteryzacja
- Współpraca charakteryzatorska
- Kierownictwo produkcji
- Kierownictwo produkcji II
- Współpraca produkcyjna
- Produkcja
- Obsada aktorskapani Zosia, matka Felka i PawłaHania, ukochana PawłaPaweł Raszewicz, brat FelkaRemigiusz ZarzyckiFelek RaszewiczCieszkowska, przyjaciółka mamy FelkaSzternerowa, przyjaciółka mamy FelkaGłębiszewska, przyjaciółka mamy Felkadewotka "Viva Maria"dewotka "Viva Maria"dewotka "Viva Maria"Arcimowiczowa, kierowniczka komisuKula, właściciel restauracjiKulowaprzewodniczący Rady Narodowejżona przewodniczącego Rady Narodowejnaczelnik Kobuzwoźny Rady Narodowejprezes spółdzielni "Naprzód"główny księgowy w spółdzielni "Naprzód"kierownik sprzedaży w spółdzielni "Naprzód"szef produkcji w spółdzielni "Naprzód"przewodnicząca Rady Zakładowej w spółdzielni "Naprzód"doktorMarcysia, gosposia doktoraksiądz proboszczkościelny AntoniSzterner, naczelnik pocztyrzeźnik Cezarymecenas GłębiszewskikinomechaniklistonoszKleń, funkcjonariusz MOKowalczyk, funkcjonariusz MOGłąbik, funkcjonariusz MOaktywistaaktywistadoradca przy budce z piwem; nie występuje w napisachaktywistaKociak; nie występuje w napisachnie występuje w napisachkochanka mecenasa; nie występuje w napisach"doradca" przy budce z piwem; nie występuje w napisachklient w restauracji; nie występuje w napisachnie występuje w napisach; informacja za "Słownikiem Biograficznym Teatru Polskiego T. 2"