CAŁA NAPRZÓD
- Film fabularny
- Produkcja:Polska
- Rok produkcji:1966
- Premiera:1967. 04. 14
- Gatunek:Komedia, Film przygodowy
- Czarno-biały, 2446 m, 86 min
Lokacje: Gdynia, Zalew Szczeciński, Szczecin (port, Łasztownia, Zamek, kościół ewangelicki przy ul. Energetyków), Książ, Dakar, Casablanka, Wyspy Kanaryjskie.
Czarno-biała awanturniczo-przygodowa komedia o morzu i marynarzach ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej, nakręcona m.in. w egzotycznych portach Afryki Zachodniej. Janek (Zbigniew Cybulski) jest młodym, pełnym temperamentu marynarzem floty handlowej. Pewnego dnia natyka się w porcie szczecińskim na kolegę z wojska, Leona (Zdzisław Maklakiewicz). Przypadkowe spotkanie przedłuża nagła ulewa, która zmusza mężczyzn do schronienia się pod jednym dachem. Korzystając z okazji Leon chełpi się swymi życiowymi sukcesami - domem, rodziną, dobrymi zarobkami. Janek nie pozostaje mu dłużny. Sprowokowany przechwałkami kolegi opowiada, koloryzując coraz bardziej, o urokach życia na morzu, których nigdy nie zaznają "szczury lądowe". W jego relacji życie marynarza to niekończące się pasmo, wspaniałych, ekscytujących przygód, jak dramatyczny romans z tajemniczą baronową Glorią, potyczka z bandą narkotykowych handlarzy na statku, czy bardzo ryzykowna pomoc w ucieczce z haremu udzielona pięknej Polce, która lekkomyślnie związała się małżeństwem z egzotycznym partnerem. Gdy przestaje padać panowie rozstają się w poczuciu cichego żalu do losu - Janek za brak życia rodzinnego, a Leon za życie monotonne, pozbawione fantazji. [PAT]
Fragment filmupokaż
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Współpraca reżyserska
- Scenariusz
- Zdjęcia
- Współpraca operatorska
- Laboratorium
- Scenografia
- Współpraca scenograficzna
- Atelier
- Kostiumy
- Współpraca kostiumograficzna
- Muzyka
- Wykonanie muzyki
- Dyrygent
- Dźwięk
- Współpraca dźwiękowa
- Montaż
- Charakteryzacja
- Współpraca charakteryzatorska
- Kierownictwo produkcji
- Współpraca produkcyjna
- Produkcja
- Obsada aktorskaJanek, marynarz floty handlowejdziewczyna: a także: aktorka Gloria (opowieść 1; rola dubbingowana przez Barbarę Horawiankę), Dolores, dziewczyna spotkana w porcie (opowieść 2), Sabina, zagraniczna pasażerka na polskim statku (opowieść 3), Wanda, 8-ma żona Ekscelencji (opowieść 4)Leon, kolega Janka z wojska, a także: nieznośny dziennikarz na statku (opowieść 3)chłopak, a także: marynarz na "Rosicie" (opowieść 2), steward na statku (opowieść 3), sługa w haremie (opowieść 4)Eryk, reżyser filmu "Lochy Elsinoru" (opowieść 1)oficer na statku (opowieść 3)kapitan "Rosity" (opowieść 2)marynarz ze szramą na "Rosicie" (opowieść 2)dziewczyna w haremie (opowieść 4)Ekscelencja, władca haremu (opowieść 4)bosman na "Rosicie" (opowieść 2)przedstawiający kandydatki do haremu (opowieść 4)Józef, lokaj Glorii (opowieść 1)marynarz na "Rosicie" (opowieść 2)L Jewasińskipasażer na statku (opowieść 3)komisarz aresztujący Glorię (opowieść 1)K MikułaW MonneE Morusoficer na statku (opowieść 3)Wojciech SzostekB. Tańskadziewczyna w haremie (opowieść 4)
- Obsada dubbinguaktorka Gloria (opowieść 1); rola Teresy Tuszyńskiej; nie występuje w napisach