Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

A WOMAN AT WAR

  • Tytuł polski: KOBIETA NA WOJNIE
  • Film fabularny - telewizyjny
  • Produkcja:
    Wielka Brytania, Francja
  • Rok produkcji:
    1991
  • Gatunek:
    Film wojenny
  • Język:
    angielski
  • Barwny, 115 min
    Lokacje: Wrocław.

Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Heltne Moszkiewicz. W książce "Inside the Gestapo" autorka opisała swoje przeżycia z okresu II wojny światowej. Belgijskiej Żydówce udało się przeniknąć do gestapo i dotrzeć do hitlerowskiego archiwum w Brukseli, skąd przekazywała tajne informacje wywiadowi belgijskiemu. Po zakończeniu wojny została oskarżona o kolaborację z Niemcami. Zdjęcia do filmu kręcono w Anglii oraz w Polsce, we Wrocławiu i okolicach. Brytyjski reżyser Edward Bennett, twórca m.in. popularnego serialu telewizyjnego "Herkules Poirot" i dramatu psychologicznego "Spuścizna", obok odtwórców głównych postaci Marthy Plimpton (Heltne) i Erica Stoltza (Franz), zgromadził na planie plejadę polskich artystów.
Heltne ma dziewiętnaście lat, jest pełną życia, pogodną i szczęśliwą dziewczyną. Zamierza wkrótce podjąć studia na uniwersytecie, do czego gorąco nakłania ją ojciec. Jej wielkie plany na przyszłość krzyżuje wojna. Niemcy okupują Belgię. Kiedy rodzinny dom Moszkiewiczów zostaje zbombardowany, przenoszą się do Brukseli. Odważna, ambitna Heltne buntuje się przeciwko prześladowaniu Żydów. Za namową członka Ruchu Oporu, Franza, z którym się zaprzyjaźnia, włącza się w działalność antyfaszystowską. Dzięki Heltne zostaje sprzątnięty niemiecki oficer Stahler. Za powodzenie akcji miała otrzymać pomoc w wywiezieniu rodziców z kraju. Tymczasem okazuje się, że właśnie ich aresztowano. Zdesperowana Heltne decyduje się nawiązać współpracę z gestapo, by znaleźć sposób na uwolnienie rodziców. Pod innym nazwiskiem, z fałszywymi papierami, dostarczonymi przez Ruch Oporu, zgłasza się ze swoją ofertą pracy do szefa gestapo Schwenke. Zostaje zatrudniona i szybko staje się zaufanym pracownikiem. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 03:08:04
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.