Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maciej Grabysa

Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Studiował reżyserię w Praskiej Szkole Filmowej FAMU, absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kursu reżyserii filmowej Andrzeja Wajdy przy PWST w Krakowie (1997). Uczestnik warsztatów filmu dokumentalnego i nowych mediów ESo Doc (European Social Documentary) przy ZeLIG Film School w Bolzano we Włoszech. Od roku 2008 szef Redakcji Reportażu i Form Dokumentalnych TVP Kraków. Współtwórca Studia Dokumentu i Reportażu Telewizji Kraków "Kontrapunkt".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2018
    Nagroda Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
  • 2014
    Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) I Nagroda w kategorii: film dokumentalny
    za "odważne ukazanie prześladowań chrześcijan w dzisiejszym Egipcie"
  • 2014
    Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o tematyce międzynarodowej
    za najlepszą "publikację" o problemach i wydarzeniach na świecie. Uzasadnienie jury: "Dokument zrealizowany z wielkim rozmachem, precyzją i dociekliwością ukazuje kulisy międzynarodowego handlu ludzkimi organami, którego beneficjentami są obywatele Izraela. Dawcami są mieszkańcy biednych mołdawskich wiosek, a nielegalne transplantacje przeprowadzane są w Turcji. Rynek nielegalnych przeszczepów obejmuje także Ukrainę, Autonomie Palestyńską, Kolumbie, Chiny i Filipiny"
  • 2014
    Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o tematyce międzynarodowej
    za najlepszą "publikację" o problemach i wydarzeniach na świecie
  • 2014
    Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie Komisji Artystycznej
  • 2013
    Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "HumanDoc") Grand Prix dla najlepszego filmu polskiego
    za "podkreślenie wagi globalnych zależności między Północą a Południem poprzez ukazanie procederu handlu organami ludzkimi. Kulisy rynku nielegalnych transplantacji organów ludzkich w Izraelu oraz równie nielegalnych zakupów tych organów od ubogich mieszkańców wsi mołdawskich ukazują dramat wykorzystania przez bogatych sytuacji biednych, poszukujących za wszelką cenę środków do życia. Wskazując na kulturowe i ekonomiczne uwarunkowania tego procederu film niesie w sobie uniwersalne spostrzeżenia wskazujące dlaczego jest on tak trudny do ograniczenia"
  • 2013
    Ogólnopolski Konkurs Instytutu Pamięci Narodowej na Najlepszą Audycję Historyczną Wyróżnienie Specjalne
    Wyróżnienie dyrektora Oddziału IPN w Krakowie
  • 2013
    Kiszyniów (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Cronograf") Nagroda International Organization for Migration in Moldova
  • 2013
    Ełk (Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego "Okno") Nagroda Główna
2024.06.11 03:22:12
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.