Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Karol Baraniecki

 
zwiń

  • 1911. 04. 04
    Data urodzenia
    Lwów
  • 1977
    Nagroda
    Nagroda Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia twórcze w dziedzinie grafiki oraz oprawy plastycznej w animowanych filmach dla dzieci
  • 1986. 12. 06
    Data śmierci
    Łódź

Realizator filmów animowanych. Ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, oraz plastyczne u prof.prof. Matzke i Kleinmana. Uprawiał karykaturę i plakat satyryczny. Jako rysownik-karykaturzysta debiutował w 1928. Rysował w pismach: ,,Wróble na dachu'' ,,Szczutek'' ,,Szpilki'' , ,,Sygnały'' , ,,Chochoł'', ,,Omnibus'' . W czasie wojny, powołany do polskiego wojska w ZSRR, rysował dla ,,Głosu Żołnierza''. Po wojnie zamieszkał w Łodzi. Rysował dla wielu periodyków i pism codziennych m.in.: ,,Stańczyk'', ,,Szpilki'', ,,Rózgi'', ,,Mucha'', ,,Odrodzenie'', ,,Świat''. Nagradzany na wielu wystawach, publikował swoje prace w kraju i za granicą . Uczestniczył w Wystawie Karykatury Polskiej - Warszawa 1953, Międzynarodowej Wystawie Karykatury - Wiedeń 1955, w wystawach ,,Szpilek'' na Międzynarodowych Festiwalach Humoru - Bordighera 1957 r, w Montrealu 1965 r. i w Paryżu 1966 r. Kierował działem graficznym ,,Karuzeli'', tworzył oprawę plastyczną filmów dla dzieci'. Należał do Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 1987
    Wyróżnienie Ministra - Kierownika Urzędu Gospodarki Morskiej
    za prezentację tematyki morskiej przeznaczonej dla najmłodszych widzów
  • 1976
    Nagroda Prezesa Rady Ministrów - z twórczość dla dzieci
    za twórczość dla dzieci i młodzieży dla zespołu realizatorów serialu
2024.06.08 02:09:07
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.