2024
Józefów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana") III Nagroda w kategorii: Filmy dokumentalne
2024
Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Wyróżnienie im. Janusza Krupskiego
2024
Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Wyróżnienie
za "precyzyjnie opowiedzianą historię zmagań Kościoła ze Służba Bezpieczeństwa w czasach PRL na przykładzie walki o wybudowanie świątyni w Stalowej Woli"
2023
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda
w kategorii: Filmy i programy telewizyjne
uzasadnienie jury: "Poza sprawną i profesjonalną realizacją podstawowymi atutami filmu jest to ,że dotyczy on polskiego życia intelektualnego - co nie jest obecnie częste- i mówi wiele nie tylko o przeszłości Polski - co jest dość częste czy o teraźniejszości - co także nie jest rzadkie choć na ogół nie na tak wysokim poziomi abstrakcji - ale dotyczy również , a może przede wszystkim, przyszłości Polski ,przyszłości Europy i miejsca Polski w Europie. Wszystko to przy okazji wnikliwego portretu wybitnego intelektualisty - profesora Legutki , którego refleksja zakorzeniona głęboko w polskiej i europejskiej tradycji intelektualnej dotyczy również miejsca w jakim obecnie Polska się znajduje w swoich dziełach i obaw , co do jej przyszłości, i na tej podstawie - obaw o utratę tożsamości i suwerenności w przyszłości , w zjednoczonej Europie , która zdominowana przez lewackie myślenie może stać się zaprzeczeniem tradycyjnych polskich ideałów , takich jak wolność i prawo do zachowania własnej tożsamości oraz autentyczna a nie fasadowa demokracja. Profesor Legutko wie o czym mówi, tym bardziej, że jest posłem do Parlamentu Europejskiego. Film posiada wielkie walory poznawcze i patriotyczne, przepełniony jest poczuciem odpowiedzialności za Polskę i jej przyszłość"
2021
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda
w kategorii: Losy Polaków na Kresach wschodnich; uzasadnienie jury: "Film to filmowa biografia urodzonego na Kresach wschodnich , w okolicach Zbaraża duchownego , który zaczynał swoją drogę kapłańską w polskim jeszcze Lwowie a zakończył jako ordynariusz diecezji [ potem archidiecezji ] przemyskiej a następnie schyłku życia jej arcybiskup senior. bohater filmu dzielił los Polaków ze wschodniej Małopolski – okupację sowiecką i niemiecką, prześladowania Polaków przez nacjonalistów z UPA, którzy za pomoc Żydom wydali na niego wyrok śmierci a wreszcie wygnanie z rodzinnej ziemi. Przejścia te utwierdziły go w antykomunizmie i dały hart ducha i odwagę , by postępować jako kapłan i hierarcha Kościoła katolickiego zgodnie z własnym sumieniem bez względu na możliwe konsekwencje. Patronował m.in akcji budowania bez zezwolenia władz komunistycznych kilkuset kościołów ośmielając się nawet sprzeciwić sugestiom dyplomacji watykańskiej , pragnącej – jeszcze przed wyborem Jana Pawła II - ułożyć sobie z komunistami poprawne stosunki. Można go nazwać ostatnim kresowym biskupem zarówno ze względu na gorliwy , kresowy polski patriotyzm jak i na fakt, że do początków lat 90-tych diecezja przemyska należała do metropoli lwowskiej , a około jednej trzeciej diecezji przemyskiej pozostało po wschodniej stronie powojennej granicy polsko - sowieckiej . To udany – rzetelny a jednocześnie przejmujący film o heroicznej postaci wielkiego kapłana i polskiego patrioty a także o dramatycznych dziejach polskich kresów południowo – wschodnich, których należąca obecnie do Polski cześć historycznej Ziemi Przemyskiej jest resztówką"
2019
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda
w kategorii: Filmy dokumentalne
2019
Warszawa (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana") II Nagroda w kategorii: Martyrologia narodu
2019
Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Wyróżnienie
2018
Gdynia (Ogólnopolski Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci") Wyróżnienie im. Janusza Krupskiego
2011
Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) II Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego
za "ukazanie pełnego życia, bogatego różnorodnością etniczną i religijną świata miasteczka polskiego na Wołyniu, w który wdziera się nienawiść, zbrodnie, pożoga i śmierć. Przejmujące relacje ocalałych z rzezi, których uczucia ilustruje piękna muzyka jednego z ocalonych"