Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Edward Zajiček

9 kwietnia 2018

9 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 95 lat prof. Edward Zajiček - kierownik produkcji, historyk polskiej kinematografii, znakomity pedagog, wychowawca wielu pokoleń kierowników produkcji i producentów filmowych.
Z kinematografią związany był od 1945 roku, w latach 1945-46 jako kierownik Bazy Produkcyjnej Wytwórni Filmowej Wojska Polskiego w Krakowie, w latach 1949-50 jako dyrektor Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie. Szef produkcji w zespołach filmowych: "Syrenie" (1955-56), "Iluzjonie" (1956-67) i "Kadrze" (1972-74). W latach 1970-72 dyrektor ekonomiczny kinematografii.
Wieloletni wykładowca PWSFTviT w Łodzi (1961-79 i od 1989), w latach 1989-96 prorektor uczelni. W latach 1980-2006 wykładowca Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w latach 1980-86 pełnił funkcję dziekana Wydziału. Był autorem wielu prac z zakresu historii gospodarczej kinematografii oraz ekonomiki i organizacji produkcji filmowej.Pogrzeb odbędzie się w środę 18 kwietnia o godzinie 14.00 w Łodzi, na katolickiej części Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl