Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nagrody 44. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie

5 lipca 2015

W konkursie głównym Lubuskiego Lata Filmowego – konkursie filmów fabularnych o główną nagrodę – Złote Grono ubiegało się 15 filmów z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Węgier. Jury postanowiło przyznać główną Nagrodę Złotego Grona filmowi „Body / Ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej doceniając uniwersalność opowieści i doskonały warsztat filmowy.
Druga nagroda – Srebrnego Grona – trafiła do Petra Václava, reżysera czeskiego filmu „Droga wyjścia”, za doskonałe ujęcie ważnego tematu – problematyki życia społeczności romskiej.
Nagrodę Brązowego Grona przyznano również czeskiemu filmowi „Fotograf” w reżyserii Ireny Pavláskovej. Ta opowieść o życiu słynnego czeskiego fotografa Jana Saudka ujęła niebanalnym, komediowym podejściem do biografii i uniknięciem pokusy hagiografii.
Wyróżnienie ex aequo przyznano zaś dwóm filmom: czeskiemu obrazowi „Hany” w reżyserii Michala Samira za pomysł formalny i odwagę w podejmowaniu nowatorskiej próby opowiedzenia o kondycji duchowej młodego pokolenia oraz „Carte Blanche” w reżyserii Jacka Lusińskiego, uznając jego ważny i istotny społecznie przekaz.
Nagrodą Organizatorów im. Juliusza Burskiego doceniono rosyjski film „Moja syrenka, moja Lorelei” w reżyserii Nany Djordjadze.

W konkursie filmów dokumentalnych wystartowało 28 tytułów, które oceniało międzynarodowe jury. Nagrody zdobyły 4 filmy: Złote Grono przyznano filmowi „(Nie)obecność” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, nagrodę Srebrnego Grona filmowi „Felvidek – Górne Węgry” w reżyserii Vladislavy Plančíkovej. Trzecią nagrodę – Brązowe Grono – filmowi „Aktorka” w reżyserii Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej.
Wyróżnieniem uhonorowano też ukraiński film ukazujący dramatyczne wydarzenia na Majdanie „Wszystko płonie” w reżyserii Oleksandra Techynskyiego, Alekseya Solodunova, Dmitrya Stoykova.

W konkursie krótkiej formy o festiwalowe nagrody 44. Lubuskiego Lata Filmowego walczyło 26 filmów. Nagrodę Złotego Grona przyznano filmowi „To, czego chcę” w reżyserii Damiana Kocura. Nagroda Srebrnego Grona trafiła do Lindy Dombrovszky, autorki filmu „Siedemdziesiątka”. Brązowe grono zdobył film „Supernowa” w reżyserii Andrzeja Cichockiego.
Wyróżnienie przyznano filmowi „Matka ziemia” w reżyserii Piotra Złotorowicza.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl