Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Grand Prix Komeda po raz ósmy w Ostrowie Wielkopolskim

21 maja 2019


W dniach 2-8 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się 8. edycja Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy, wydarzenia promującego polski film i jego twórców, a zwłaszcza kompozytorów za sprawą konkursu na najlepszą muzykę filmową.

więcej...

Nowości wydawnicze: O aktorach Barei

16 maja 2019


Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazała się książka Rafała Dajbora "Jak u Barei, czyli kto to powiedział". Książka opowiada o piętnastu aktorach, którzy w trzech najważniejszych filmach Stanisława Barei mieli okazję wypowiedzieć zdania funkcjonujące dziś w kulturze i popkulturze jako słynne cytaty "z Barei". Przy czym sami są obecnie znacznie mniej znani, niż wypowiedziane przez nich "skrzydlate słowa".

więcej...

Gdyński Platynowe Lwy dla Krzysztofa Zanussiego

15 maja 2019


Krzysztof Zanussi, wybitny reżyser, scenarzysta i producent filmowy będzie tegorocznym lauratem Platynowych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Platynowe Lwy to nagroda, którą corocznie przyznaje Komitet Organizacyjny Festiwalu, by uhonorować całokształt twórczości wybitnych twórców.

Nie żyje Maria Wachowiak

19 kwietnia 2019


19 kwietnia w wieku 80 lat zmarła Maria Wachowiak, aktorka pamiętana przede wszystkim jako Lidka z "Pożegnań" Wojciecha Jerzego Hasa z roku 1958. W kolejnych latach grała w filmach epizody, z czasem zajęła się reżyserią teatralną i radiową. W roku 1982 wyemigrowała do Niemiec, gdzie także grała w filmach.

46 polskich filmów na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym

16 kwietnia 2019


Poznaliśmy tytuły wszystkich polskich filmów, które wezmą udział w konkursach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W Konkursie Polskim zaprezentowanych zostanie 46 filmów (23 dokumenty, 12 fabuł i 11 animacji). 9 z nich będzie także walczyć o nagrody w międzynarodowych konkursach Festiwalu.

więcej...

Nie żyje Zygmunt Machwitz

10 kwietnia 2019


9 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 82 lat Zygmunt Machwitz, krytyk i popularyzator sztuki filmowej, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi oraz działacz dyskusyjnych klubów filmowych, w latach 1979-93 sekretarz generalny Polskiej Federacji DKF.

Zmarł Tadeusz Szyma

9 kwietnia 2019


5 kwietnia zmarł w Krakowie w wieku 76 lat Tadeusz Szyma, krytyk filmowy piszący m.in. w "Tygodniku Powszechnym" i "Kinie", poeta, reżyser filmów dokumentalnych, od roku 2016 członek Rady Programowej TVP.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl