Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Doc Lab Poland na Krakowskim Festiwalu Filmowym

30 maja 2015


Już od poniedziałku, w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego, odbędzie się najważniejsze wydarzenie programu DOC LAB POLAND: publiczne prezentacje najciekawszych polskich projektów dokumentalnych w fazie rozwoju oraz filmów dokumentalnych w trakcie montażu. Przedstawiamy pełną listę prezentowanych tytułów.

więcej...

Tadeusz Kantor w klatce (filmowej)

28 maja 2015


W bieżącym roku mija setna rocznica urodzin Tadeusza Kantora, jednego z najwybitniejszych twórców sztuki XX wieku. Z tej okazji Cricoteka we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowych zaprasza w dniach 1 - 3 czerwca na cykl spotkań „Kantor w klatce”, w ramach których zaprezentowane zostaną filmy dokumentalne związane z twórczością artysty.

więcej...

Nowości wydawnicze: "Potop Redivivus"

23 kwietnia 2015


Czterdzieści lat po premierze "Potopu" ukazuje się album "Potop Redivivus", pierwszy przewodnik po tym spektakularnym dziele. Trzystustronicowy album - kompedium wiedzy o filmie Jerzego Hoffmana - zestawia ze sobą kilkaset zdjęć i dziesiątki tekstów: wywiadów, wspomnień, analiz, recenzji i innych, nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów.

więcej...

© 1998-2015 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fabryka Obrazue-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego