Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Gdynia jednak w tym roku

15 lipca 2020


Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zmienił swoją wcześniejszą decyzję. 45. edycja festiwalu odbędzie się jednak w tym roku, w dniach w dniach 9-14 listopada.
Jak informują organizatorzy, festiwal ma się odbyć w "formule hybrydowej": pokazy filmów konkursowych odbywać się mają z udziałem dziennikarzy, ale bez udziału publiczności.

Zmarł Mikołaj Klimek

13 lipca 2020


12 lipca zmarł w Warszawie w wieku 48 lat aktor Mikołaj Klimek.
Absolwent krakowskiej PWST, zagrał kilkadziesiąt epizodów w filmach i serialach. Był przede wszystkim lektorem i aktorem dubbingowym.

Zmarł Jerzy Owczaczyk

7 lipca 2020


29 czerwca zmarł w Łodzi w wieku 74 lat Jerzy Owczaczyk, II reżyser ponad 40 filmów i seriali.

Pogrzeb zmarłego odbędzie się w czwartek 9 lipca o godzinie 14.00 w Łodzi, na cmentarzu katolickim Doły przy ul. Smutnej.

Nie żyje Barbara Pec-Ślesicka

6 lipca 2020


6 lipca w wieku 83 lat zmarła Barbara Pec-Ślesicka, wybitna kierowniczka produkcji, stała współpracowniczka Andrzeja Wajdy.
Z kinematografią związana była od połowy lat 50., kierowała produkcją większości filmów Andrzeja Wajdy, począwszy od "Miłości dwudziestolatków" (1962), po "Pannę Nikt" (1996). Współpracowała także m.in. z Januszem Zaorskim oraz z synem - Maciejem Ślesickim. W latach 1972-1983 była szefem produkcji Zespołu Filmowego "X".

Nie żyje Wojciech Wolniak

22 czerwca 2020


21 czerwca zmarł w wieku 74 lat Wojciech Wolniak, kierownik budowy dekoracji.
W kinematografii pracował od połowy lat 70., początkowo w łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych, od roku 1992 w Opus Filmie. Był współtwórcą scenografii do ponad 30 filmów fabularnych i seriali telewizyjnych oraz kilkuset filmów reklamowych.

Nie żyje Krystyna Krupska-Wysocka

9 czerwca 2020


9 czerwca zmarła w Warszawie w wieku 84 lat reżyserka Krystyna Krupska-Wysocka.
Z kinematografią związana była od końca lat 50., pracowała przede wszystkim jako II reżyser, m.in. na planach "Czterech pancernych i psa", "Zazdrości i medycyny", "Jak daleko stąd, jak blisko", "Doliny Issy" i "Lawy". Samodzielnie wyreżyserowała m.in. serial "Żuraw i czapla" oraz "Skutki noszenia kapelusza w maju".
Była aktywną działaczką Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Nie żyje Janusz Chodnikiewicz

29 maja 2020


29 maja zmarł w Warszawie w wieku 84 lat Janusz Chodnikiewicz, reżyser filmów dokumentalnych o tematyce wojskowej.
W latach 1992-2010 był dyrektorem Wytwórni Filmowej "Czołówka". Przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, od roku 2016 był honorowym wiceprzewodniczącym stowarzyszenia.

Nie żyje Waldemar Weiss

29 kwietnia 2020


25 kwietnia zmarł w wieku 64 lat Waldemar Weiss, znakomity kierownik budowy dekoracji.
W kinematografii pracował od połowy lat 80., kierował budową dekoracji do wielu znakomitych filmów, m.in. do "Listy Schindlera", "Dekalogu", "Europy Europy", "Króla olch", "Pana Tadeusza", "Ogniem i mieczem", "Mojego Nikifora" i "Katynia".

Pogrzeb rozpocznie się 30 kwietnia, o godzinie 14.30 w sali B Domu Pogrzebowego Cmentarza Północnego na Wólce Węglowej w Warszawie.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych