Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GÓRA GÓRY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2006
  • Premiera:
    2007. 02. 26
  • Barwny, 90 min

Bohaterem spektaklu jest dominikanin Ojciec Jan Góra. Człowiek- legenda, duszpasterz uwodzący tłumy, niezmordowany organizator.
Tysiącom ludzi w Polsce Ojciec Jan Góra kojarzy się ze spotkaniami młodych na Polach Lednickich pod Poznaniem, a także z ośrodkiem duszpasterstwa dla młodzieży i studentów na górze Jamna niedaleko Tarnowa. Dominikanin Jan Góra, doktor teologii, jest postacią szczególną w polskim życiu religijnym, żywą legendą, w opiniach niektórych człowiekiem niemal świętym, obdarzonym prawdziwą charyzmą, znakomitym organizatorem i gospodarzem. Czy taki jest naprawdę? Czemu służy medialny szum wokół jego osoby? Jak działa prowadzony przez niego ośrodek będący własnością poznańskiego klasztoru dominikanów? Para młodych dziennikarzy telewizyjnych otrzymuje zadanie zrealizowania programu o ojcu Górze. Zbierając materiały na temat swojego bohatera, powoli zaczynają docierać także do prawdy o sobie.
Monika i Witek stanowią parę w życiu prywatnym i w pracy. Reportaż o sławnym dominikaninie może im pomóc w karierze. Podchodzą więc do nowego zadania z profesjonalnym dystansem. Ojca Jana spotykają w drodze na Jamną. Duchowny podwozi ich na miejsce, opowiadając w czasie jazdy, jak powstawała ta niezwykła placówka, jak bardzo w jej ustanowieniu pomogło błogosławieństwo samego Jana Pawła II, otwierające serca i portfele sponsorów. Na miejscu oprowadza przybyszów po budynkach, pokazuje kościół z cudownym obrazem Matki Boskiej wzniesiony po wizycie Ojca Świętego. Wyjaśnia, jakimi prawami rządzi się ośrodek, mówi o wychowaniu przez pracę, o wspólnocie, jaką tworzą przyjeżdżający tu młodzi ludzie -najczęściej zagubieni, nieszczęśliwi, z powikłanymi życiorysami, bez oparcia w domu i bliskich. Dla wielu z nich pobyt tutaj to jak zawinięcie do cichego portu, czas na zastanowienie się co dalej. Dla innych to niemal przymusowa kolonia karna o zaostrzonym rygorze. Ci pierwsi na Jamnej odzyskują siłę i nadzieję, ci drudzy - stopniowo wyciszają się, temperują swój bunt.
Jakby na potwierdzenie tych opowieści w ośrodku zjawia się zamożne małżeństwo z synem narkomanem. Państwo Mokosowie wybierają się na zagraniczną wycieczkę, chory Robert, po kilku próbach samobójczych, bardzo by im w tym przeszkadzał. Chcą go więc zostawić "na przechowanie". Ojciec Góra protestuje: chłopakowi potrzebny jest szpital, on sam nie ma na Jamnej odpowiednich warunków do specjalistycznej opieki. Mokosowie odjeżdżają obrażeni, nazywając go "klechą", ale - jak się niebawem okazuje - podrzucają syna do ośrodka potajemnie. Wkrótce Robert, w poczuciu odtrącenia, nękany narkotycznym głodem, podejmuje próbę ucieczki, ale ojciec Jan odnajduje go w lesie. Rozmowa z dominikaninem działa na Roberta jak najlepsze lekarstwo, choć szpitala nie udaje mu się uniknąć. Podczas kolejnych rozmów ojciec Góra wyjawia Monice tajemnice swoich sukcesów - praca, prawda, miłość, wrażliwość na drugiego człowieka, odpowiedzialność - to słowa klucze do młodych serc i umysłów. Radość z osiągnięć przyćmiewa mu jednak nieraz gorycz porażek, zarzutów o autopromocję, nadmierną zapobiegliwość finansową, manipulowanie innymi czy wręcz sekciarstwo.[PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.03.01 00:58:00
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.