2024
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Grand Prix Dolnego Śląska Uzasadnienie: „Las“ w reżyserii Lidii Dudy to czuły, intymny portret rodziny szukającej szczęścia, która głęboko po ludzku odpowiada na cierpienie Innych, nieoczekiwanie wkraczające do jej spokojnego świata. Las, przestrzeń niewinna, ochraniająca, przekształca się w krajobraz zaburzony, pole zmagań o człowieczeństwo, przestrzeń relacji ze światem. To głos, który wybrzmiewa tym donośniej, im dyskretniej kamera towarzyszy portretowanym postaciom.
2024
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda All About Freedom Festival Uzasadnienie: Nagrodzimy film doskonały – w warstwie opowieści, zdjęć i dźwięku. Wartki, ciekawy, zaskakujący i przejmujący. Taki, który będziemy pamiętać przez wiele miesięcy, bo zaprasza widza do wielowarstwowej analizy świata przedstawionego. Za wnikliwe spojrzenie na rzeczywistość osób, które tworząc spokojny i bezpieczny dom dla swojej rodziny, stają w obliczu potrzeby pomagania, które w Polsce jest niezgodne z prawem. Za czułość i spokój opowieści o rodzinie, która daje podmiotowość dzieciom, nie ukrywając przed nimi codzienności. Angażuje w działanie, uczy empatii i odpowiedzialności. Przygotowuje do życia w podziemiu. Nagradzając ten film chcemy nie tylko wyróżnić reżyserkę za kunszt artystyczny, ale również wyrazić podziw dla bohaterów filmu, którzy dają świadectwo przyzwoitości, choć płacą za to wysoką cenę. Nagroda All About Freedom Festival, ufundowana przez Europejskie Centrum Solidarności wędruje do twórców filmu Las w reżyserii Lidii Dudy. Za promocję solidarności, wspaniale obrazy przyrody i niezwykłą warstwę dźwiękową – dopowiadające narrację. Za lekcję rodzicielstwa i człowieczeństwa.
2024
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda Amnesty International Polska Uzasadnienie: To film o obrońcach praw człowieka, którzy wcale nie planowali i nie chcieli nimi być. Nie działają w organizacjach, nie planowali angażować się dla sprawy ani być na pierwszej linii - ale nie mogli postąpić inaczej w obliczu tragedii drugiego człowieka, która dzieje się tuż obok. Film o głębokim człowieczeństwie.Film szczery i poruszający, wolny od dydaktyzmu, budujący nie pomniki, a więź i zrozumienie. Film, który powstrzymuje się od ingerencji, tworząc obraz poetycki i pełen metafor. Film oparty o uważną obserwację i bliskość – pozwala dotknąć skrawka raju na ziemi i poczuć żal z jego utraty, kiedy arkadia domowego azylu zostaje zakłócona przez świat zewnętrzny, świat wielkiej polityki, który nie pozwala o sobie zapomnieć. Porusza temat nieco zapomniany, przypudrowany, skrzętnie zasypany gładkimi słowami polityków. Temat nadal bolesny, który jątrzy i niestety często dzieli. Film piękny, prawdziwy i poruszający. Wielkie kino.
2024
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu polskiego Uzasadnienie: Gdy trójka dzieci i ich rodzice wyprowadzają się z miasta, myślą że znaleźli raj na ziemi oraz azyl od problemów trawiących nowoczesne społeczeństwa. Ale opresyjna polityka wkrótce dociera i tam, i wystawia na próbę rodzicielskie metody dorosłych oraz odporność dziecięcego świata. Reżyserka i jej współpracownicy stworzyli film, który jest nieustępliwym głosem sprzeciwu wobec niemoralnej polityki, a uczynili z punktu widzenia serc i oczu nieoczywistych bohaterów. Jednocześnie zostawiają nas z nadzieję, że w tych mrocznych czasach światło człowieczeństwa lśni mocno.
2024
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda Smakjam za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim
Uzasadnienie:W tym roku postanowiliśmy nagrodzić film, przypominający nam o świecie, który jest jednocześnie bardzo blisko i bardzo daleko od nas. To „Las” Lidii Dudy – poruszający portret rodziny, która budując swój własny prywatny raj, musi się zmierzyć z piekłem. To kino subtelne i odważne, czułe wobec bohaterów, mówiące o rzeczach najważniejszych – trosce o drugiego człowieka, niezgodzie na obojętność i poczuciu bezradności.
2024
Sibiu (Astra Film Fest) Grand Prix
2024
Saloniki (Międzynarodowy Festiwal Filmowy TIFF) Srebrny Aleksander
2024
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Młodych Krytyków
2024
Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) Nagroda Pozaregulaminowa redakcji gazety festiwalowej "Ińskie Point"
2023
Prix Italia w kategorii: Dokument telewizyjny
2023
Pirgos (Olympia International Film Festival for Children and Young People) Nagroda dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego
2023
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych)
za zdjęcia do filmu dokumentalnego, nagrodę otrzymał/a
Zuzanna Zachara-Hassairi
2023
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych)
za zdjęcia do filmu dokumentalnego, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2023
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu dokumentalnego
2023
2022
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Bydgoszcz Art.Doc Award w bydgoskiej edycji festiwalu; uzasadnienie jury:
"W mroku niepewności najważniejsze jest, by znaleźć zaufaną przewodniczkę lub przewodnika. Wszystko wówczas staje się jasne, nabiera realnych kształtów.
Prowadzeni brawurowo korytarzami szkoły w Laskach przez Zosię, Kingę i Oskara, po raz kolejny uświadamiamy sobie, jak ważna jest wzajemna troska, czułość i odwaga.
Dzięki dyskretnej obecności Lidii i Wojtka z ufnością podążamy przez świat dźwięków, gestów i pozornie nieistotnych sytuacji. Przekraczamy granice własnych schematów. Szukamy nadziei i sensu. I co ważne - znajdujemy je.
„Pisklaki” widzą więcej…"
2022
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych w Konkursie Polskim; za "czułą i bezpretensjonalną opowieść o bliskości i jedności, a także za wzruszający portret świata, w którym każdy gest ma znaczenie"
2022
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda TVP Dokument za "mistrzostwo w sztuce dokumentalnej, wysoką wartość artystyczną i wizualną oraz niezwykłą czułość względem bohaterów filmu, która umożliwia lepsze zrozumienie ich emocji, ich świata, ich życia"
2022
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Wyróżnienie w gdyńskiej edycji festiwalu; za "pokazanie niezwykłego dziecięcego tria, które uczy nas, jak ważne są emocje, uczucia, empatia, czułość i dotyk"
2022
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny "Heart of Europe") II Nagroda w kategorii filmów dokumentalnych
2022
Porto (Beast International Film Festival) Wyróżnienie Jury
2022
Pleszew (Bana Film Festiwal) Wyróżnienie
2022
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda "Cierpliwe oko" im.
Kazimierza Karabasza za "poruszającą opowieść o dziecięcych relacjach tworzących się z potrzeby bliskości i wzajemnego wsparcia oraz subtelną obserwację nauki samodzielności w nieznanym otoczeniu"
2022
Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Marco Zucchi Award
2022
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") "Motyl" za najlepszy film dokumentalny za "mistrzowskie decyzje artystyczne i ich brawurową realizację"
2022
Istambuł (TRT Belgesel Ödülleri) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2021
Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") II Miejsce za "zdystantowanie się wobec bardzo osobistej historii oraz niesamowicie głębokie porozumienie między reżyserką Dominiką Łapką oraz autorką zdjęć Weroniką Bilską"
2021
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
2021
Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
2021
Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
2021
2021
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Młodych Krytyków uzasadnienie jury: "Wybraliśmy film, który naszym zdaniem najlepiej oddaje ducha festiwalu, pokazuje różne aspekty "zagrożenia". To dzieło stworzone z miłości do rodziny i fascynacji osobistymi historiami na tle wielkich generacyjnych wydarzeń społeczno-politycznych. Intymne i szczere w portretowaniu trudów powracania do przeszłości i zderzania wspomnień z prawdą. Wypełnione nostalgią i strachem, tak przed odchodzeniem fizycznym, jak i odchodzeniem naszych złudzeń i wyobrażeń."
2021
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Wyróżnienie Jury uzasadnienie jury: "Poruszający film drogi, w którym reżyserka zabiera dziadka do krainy jego młodości. Efektem jest piękna i pełna czułości opowieść o pamięci. To także opowieść o sile międzypokoleniowych więzi. "
2021
Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie Komisji Artystycznej
2021
Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących) "Frapa" w kategorii: Fabuła za "wrażliwość i niezwykły zmysł obserwacji oraz za dojrzałość narracji emocjonalnej, które tworzą przejmującą, dającą do myślenia opowieść o dorastaniu i życiu z poczuciem braku"
2021
Bolonia (Visioni Urbane) Wyróżnienie Specjalne
2020
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie za "odważną decyzję sfilmowania bolesnej i długo piętrzącej się rodzinnej konfrontacji, której celem jest poszukiwanie prawdy, godności, a przede wszystkim dowodów miłości. Za umożliwienie nam dostrzeżenia, że to, co zwykle jest dla nas ukryte i co postrzegamy jako haniebne, tak naprawdę w niepokojący sposób może stać się znajome"
2020
Cuzco (Cuzco Underground Cinema Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu dokumentalnego
2018
2018
2018
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu studenckiego
2017
Zamość (Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z Historią") Nagroda Publiczności
2017
Zagrzeb (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "ZagrebDox") Wyróżnienie
2017
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
2017
Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Złota Ryba
w kategorii: profesjonalny film dokumentalny; za "umiejętność pokazania w autentyczny sposób trudnej relacji bliskości, i za wyzwalającą nadzieję, jaką bohaterowie mają na dalsze wspólne życie oraz świetne zdjęcia Weroniki Bilskiej"
2017
Wilno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino pavasaris") Nagroda Główna w konkursie filmów krótkometrażowych
2017
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury za "zachwycający psychologiczną i emocjonalną prawdą debiut, który udowadnia reżyserski talent oraz zdolność patrzenia na świat i ludzi w sposób niepowierzchowny i fascynujący dla widza"
2017
Talent Trójki (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia)
w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Zofia Kowalewska
2017
Sydney (Flickerfest International Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu dokumentalnego
2017
Sharm El-Sheikh (Sharm El-Sheikh Arab & European Film Festival) Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Zofia Kowalewska
2017
Poznań (Short Waves Festival) Nagroda Publiczności w Konkursie Polskim
2017
Poznań (Short Waves Festival) Wyróżnienie w Konkursie Polskim
2017
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda w kategorii: Kino offowe dokument
2017
2017
2017
2017
2017
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
2017
Madryt (Festival de Cine de Alcala de Henares "Alcine") I Nagroda w konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych
2017
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności w kategorii krótkometrażowego dokumentu
2017
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2017
Herceg Novi (Film Festival Herceg Novi) Grand Prix
2017
Guia de Isora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "MiradasDoc") Wyróżnienie w Konkursie Krótkich Dokumentów
2017
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda "Laertes" Jury Dziennikarzy
2017
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Weronika Bilska
2017
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy, nagrodę otrzymał/a
Zofia Kowalewska
2017
Bogota (Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Bogoshorts") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2017
Auckland (Doc Edge Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2016
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") III Nagroda w konkursie "Polskie Filmy Krótkometrażowe"
2016
Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą") II Nagroda za "wzruszającą opowieść o trudzie przepraszania i przebaczania"
2016
Tirana (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego za "obserwacyjny styl i umiejętność przybliżenia widzom ambicji młodych bohaterów. To skromny i jednocześnie wnikliwy film, wyjątkowy przez naturalność głównych bohaterów, którzy zdają się nie zauważać obecności kamery"
2016
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Nagroda Publiczności
2016
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Nagroda Specjalna Jury
2016
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek" za film "w którym w dowcipny i głęboki sposób uchwyciła złożone relacje rodzinne tworząc uniwersalną opowieść o wybaczaniu"
2016
Perugia (Perugia Social Film Festival "PerSo") Nagroda Główna w kategorii Perso Masterpiec
2016
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2016
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2016
Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig) Złoty Gołąb w Międzynarodowym Konkursie Dokumentów Krótkometrażowych; za "pokazanie intymnej historii dwójki w ludzi w sposób prosty, pełen humoru, ale także odwagi, co dodało dokumentowi unikalnej jakości"
2016
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok nagroda za najlepszy film dokumentalny; za "ciepły i pełen humoru film, wzruszającą i precyzyjnie zrealizowaną refleksję na temat miłości, przywiązania i przebaczenia"
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "piękne i czułe pokazanie człowieka i umiejętność docierania do najgłębszych emocji"
2016
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
do filmu krótkometrażowego
za "wielki talent operatorski, który służy opowiadanym historiom", nagrodę otrzymał/a
Weronika Bilska
2016
Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących) "Frapa" w kategorii: Bohater za "uchwycenie oraz oddanie szczerości i prostolinijności bohaterów, subtelności relacji rodzinnych a także podkreślenie roli ojca w wychowaniu dziecka"
2016
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Grand Prix Uzasadnienie Jury: "Proste, acz humorystyczne i intymne studium związku, które zrobiło na nas wrażenie swoją szczerością"
2016
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda Publiczności "Dziki Żubr"
2016
Amsterdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA) Nagroda Specjalna Jury w konkursie filmów studenckich
2015
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") I Nagroda w konkursie "Polskie Filmy Krótkometrażowe"
2015
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Nagroda "Kinematografek"
2015
Sybin (Astra Film Festival) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Paweł Dyllus
2015
Sao Paulo - Rio de Janeiro (MFF Dokumentalnych "It's All True") Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu dokumentalnego w konkursie międzynarodowym
2015
Pernambuco (Festival Internacional de Cinema Universitario de Pernambuco "MOV") Nagroda "Best Creation of Atmosphere"
2015
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych w kategorii filmów dokumentalnych
2015
Nijmegen (Festiwal Filmowy "Go Short") Wyróżnienie
2015
Madryt (Festival de Cine de Alcala de Henares "Alcine") I Nagroda w konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych
2015
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA) Nagroda w kategorii: Film niezależny
2015
Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Regiofun) Nagroda Główna w kategorii: film krótkometrażowy uzasadnienie jury: "za intrygujący temat podjęty w filmie dokumentalnym: trudne początki przyszłych gwiazd piłki nożnej. Film posiada bardzo dobrą formę filmową: zdjęcia, umiejętne stosowanie jazd kamery, montaż, dobór plenerów i wnętrz służą opowieści o młodych bohaterach, którym widz kibicuje"
2015
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Grand Prix za "oszczędność, spójność, nieoczywistość, które budują głęboki portret psychologiczny postaci"
2015
Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
2015
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie w Konkursie Polskim "Niezależni"
2015
Anchorage (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) II Nagroda dla krótkiego filmu dokumentalnego
2014
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) "Złota Szabla" w kategorii filmu dokumentalnego
2014
Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda Rady Miasta
2014
Radom (Festiwalu Filmów "Czerwiec 76") Grand Prix
2014
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek" za "użycie oryginalnej formy do pokazania konsekwencji zrealizowanej utopii"
2014
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
2014
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Specjalna Jury w kategorii: dokument
2014
Nagroda im.
Andrzeja Munka (przyznawana przez PWSFTviT)
za zdjęcia; za "poruszające przełożenie uczuć bohaterów na język obrazów. Za umiejętność postawienia kamery w miejscach, które otwierają nam drogę do ich wewnętrznego świata. A także za wydobycie ciemności z losu głównego bohatera i uczynienie jej wizualnym bohaterem filmu", nagrodę otrzymał/a
Michał Sobociński
2014
2014
2014
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda w kategorii: Mistrzowie obserwacji za "ciekawy wybór bohatera i cierpliwą obserwację"
2013
Zakopane (Spotkania z Filmem Górskim) Nagroda Specjalna
2013
Zabrze (Niezależny Festiwal Filmowy QL) Nagroda Główna w kategorii: film fabularny
2013
Wilno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino pavasaris") Nagroda Główna w konkursie filmów krótkometrażowych
2013
Talent Trójki (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia)
za "prostotę i głębię filmu dokumentalnego „Marysina polana”, za umiejętność wnikliwej i życzliwej obserwacji bohaterów oraz skromną i nastrojową opowieść dotykającą prawdy o człowieku", nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Zariczny
2013
Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik" za "prawdę, prostotę i organiczne połączenie języka dokumentu i fabuły"
2013
Park City (Sundance Film Festival) Grand Prix w konkursie filmów krótkometrażowych
2013
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie
2013
Naousa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) II Nagroda w kategorii: najlepszy film studencki z Europy Południowo-Wschodniej
2013
Madryt (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Documenta Madrid") I Nagroda w kategorii filmów krótkometrażowych
2013
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda Organizatorów
2013
Londyn (Open City Docs Fest) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
2013
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
za "sugestywną kreację aktorską zbudowaną oszczędnymi środkami", nagrodę otrzymał/a
Edyta Torhan
2013
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę męską
za "nową energię aktorską w polskim kinie", nagrodę otrzymał/a
Tomasz Sobczak
2013
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz
za "zbudowanie historii, która nawet przez chwilę nie pozostawiała widza obojętnym", nagrodę otrzymał/a
Jerzy Kowynia
2013
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) III Nagroda w kategorii: Film studencki
2013
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych za "subtelny oraz poetycki opis codziennego życia"
2013
Gliwice (Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy GOFFR) III Nagroda
2013
Bratysława (FebioFest) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2013
Bilbao (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych "Zinebi") Złoty "Miqueldi de Plata" dla filmu dokumentalnego
2012
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "T-Mobile Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda dla filmu dokumentalnego w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych uzasadnienie jury: "Gwizdek to pięknie zrealizowany krótkometrażowy dokument, który wywarł na nas wrażenie na kilku różnych poziomach. Ten bezbłędny technicznie portret młodego sędziego piłkarskiego oddał podejście bohatera do gry, którą jest życie, w sposób wrażliwy i subtelny. Dzięki temu powstał film, z którego emanują ludzkie uczucia, ciepło i dowcip"
2012
Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych") Grand Prix
2012
Kraków (Krakowski Festiwal Górski) Nagroda Publiczności
2012
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "wrażliwość w ukazaniu człowieka u progu życiowych decyzji"
2012
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
2012
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") III Nagroda w Konkursie Polskich "Niezależni"
2012
2011
2011
2011
2011
2011
Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Nagroda Publiczności
2011
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Grand Prix
2011
Bosco Chiesanuova (Film Festival della Lessinia) Nagroda Specjalna im. Mario Pigozzi i Piero Piazzola
2010
Zielona Góra (Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra") Grand Prix - nagroda "Złoty Pagórek"
2010
Zielona Góra (Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra") Nagroda Publiczności "Mały Pagórek"
2010
Zielona Góra (Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego "Quest Europe") Grand Prix w kategorii: najlepszy film dokumentalny
2010
Zamość (Letni Festiwal Filmowy - Konkurs Kina Niezależnego) nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2010
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2010
Wrocław (Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN) Złota KANewka w kategorii Film Fabularny
2010
Wrocław (Festiwalu Filmowy "Najnowsze kino polskie" - Cinemahrad) Nagroda dla najlepszego filmu
2010
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda Publiczności dla najlepszej fabuły w kategorii: polski film krótkometrażowy
2010
Warszawa (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów") Wyróżnienie aktorskie, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Mielczarek
2010
Warszawa (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów") Wyróżnienie
2010
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") I Nagroda
2010
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Wyróżnienie
2010
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
2010
Polanica Zdrój (Międzynarodowy Festiwal Filmowy POL-8 im. Józefa Milki) I Nagroda w kategorii: Film Studencki
2010
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w konkursie etiud filmowych
2010
Łódź (Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco") Grand Prix
2010
Łódź (Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco") za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marcin Maziarzewski
2010
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda "Cierpliwe oko" im.
Kazimierza Karabasza za "Muzykantów 2010"
2010
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda Publiczności
2010
Lublin (Festiwal "Złote Mrówkojady") Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marcin Maziarzewski
2010
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda im. Macieja Szumowskiego
2010
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) Nagroda Jury Studentów Miasta Krakowa
za "Zmory odbite w Strukturze kryształu", nagrodę otrzymał/a
Marcin Koszałka
2010
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) Wyróżnienie za "umiejętne stworzenie jedności miejsca i akcji i za zdobycie przez filmowca zaufania bohaterów, w filmie o ludziach i zwierzętach, w polskich górach, z dala od cywilizacji"
2010
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Nagroda Jury Studenckiego
2010
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) Grand Prix
2010
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA) Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego
2010
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Wyróżnienie
2010
Gliwice (Festiwal Filmowy "Drzwi") I Nagroda "Złota Framuga" (konkurs studencki)
2010
Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych "Short Waves" Grand Prix
2010
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego
2010
Badalona (Filmets Badalona Film Festival) Nagroda dla najlepszego aktora "Friends of Zorrilla theatre", nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Mielczarek
2010
Badalona (Filmets Badalona Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego "Venus de Badalona"
2009
Kraków - Nowa Huta (Nowohucki Festiwal Filmowy) Wyróżnienie
za animację, nagrodę otrzymał/a
Anna Pankiewicz
2009
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") "Złota Kijanka" w Konkursie Etiud Studenckich
w Konkursie Etiud Studenckich; pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage", nagrodę otrzymał/a
Weronika Bilska
2009
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") Nagroda SFP dla Najbardziej Obiecujacego Młodego Twórcy
pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage", nagrodę otrzymał/a
Weronika Bilska
2004
Liverpool (Festiwal "Prix Circom Regional") Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Ridan
2001
Zamość (FF Dokumentalnych Polskiego Czynu Niepodległościowego "Skrzydła") II Nagroda
2001
Mediolan (Festiwal "Ecce Homo") I Nagroda
1997
Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) I Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego