Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIENNIK SIERAKOWIAKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 57 min

Dawid Sierakowiak w chwili utworzenia przez Niemców Litzmannstadt Ghetto miał 16 lat. Ponadprzeciętnie uzdolniony, oczytany, zaangażowany w życie żydowskie chłopiec zaczął prowadzić dziennik o życiu w getcie. Tekst ten – w sumie pięć zeszytów – to niezwykłe świadectwo losu łódzkich Żydów, ich cierpienia i codziennej walki o przetrwanie. Michał Bukojemski pozostawia nienaruszony tekst, a jego lekturę uzupełnia jedynie zdjęciami i filmami z getta – żywymi ilustracjami zapisków Sierakowiaka. Jedynym komentatorem jest Marian Turski, ocalały z getta, który potwierdza, uzupełnia, pozostawiając jednak znaki zapytania i miejsca niedopowiedzenia. Ten tekst nie wymaga bowiem komentarza ani wyjaśnień, a jedynie głębokiego namysłu nad każdym słowem, które – zamknięte w filmowym kadrze – zyskuje nowy wymiar.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2016
    Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense
    za "znalezienie filmowej formy prezentacji wstrząsającego dokumentu Holocaustu"
2024.03.01 02:12:44
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.