Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KŁUSOWNIK

  • Serial fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1980
  • Premiera:
    1981. 06. 21
  • Gatunek:
    Film przygodowy, Film dla dzieci (młodzieży), Film sensacyjny
  • Barwny, 3 odcinki x ok. 60 min

    Lokacje: Książ.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KŁUSOWNIK O STU TWARZACH
Powieść
AutorJerzy Suszko

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

  • 1981
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego
    Brązowe; 7 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (3-6.07)

Patrz także:
schowaj

1

  • Odcinek serialu
  • 59 min

Grupa dzieci wraz z opiekunką, panią Elżbietą, przyjeżdża na wakacje do stadniny koni. Na stację wyjeżdża po nich rotmistrz Grotowski, syn dyrektora Kasickiego Maciek oraz kilku miejscowych chłopców. Droga wiedzie przez las. Nagle wszyscy słyszą dwa strzały. Maciek znajduje zabitą łanię. Dzieci są wstrząśnięte. Na miejscu, w stadninie, zawiązują się pierwsze przyjaźnie. Siostra Maćka, Ewka, zaprzyjaźnia się z przyjezdną Igą. Natomiast Maciek patrzy na wakacyjnych gości z góry. Pracownicy stadniny przeszukują las, ale nie znajdują ciała łani - kłusownik był szybszy. Dzieci boją się, czy nie zapoluje na przodownika stada jeleni - Bartka. Postanawiają wytropić przestępcę. Pierwsi podejrzani to fotograf Kiczyłło i koniuszy Wojko.

2

  • Odcinek serialu
  • 57 min

Iga i Ewka zostają uwięzione przez tajemniczego osobnika w lochach pobliskiego zamczyska. Znajdują tam broń z obciętą lufą i amunicję. Broń jednak szybko znika z tego miejsca. Zagubionych dziewczynek szukają wszyscy oprócz obrażonego koniuszego Wojki i stale fotografującego Kiczyłły. W końcu Maciek odnajduje siostrę i jej przyjaciółkę. W lesie zostaje zastrzelona następna łania. Tym razem w pobliżu miejsca zdarzenia byli: leśniczy, Kiczyłło, Wojko i stajenny Czesiek. Rotmistrz Grotowski uczy jeździć konno dzieci spędzające wakacje w stadninie. Maciek zaczyna podrywać Igę. W nocy chłopcy próbują zastawić pułapkę na kłusownika i . . . sami wpadają w pułapkę przygotowaną przez leśniczego.

3

  • Odcinek serialu
  • 56 min

Chłopcy kontynuują polowanie na kłusownika. Maciek śledzi fotografa Kiczyłłę, który pokazuje mu swoje zdjęcia - na kilku z nich widać w krzakach broń, a także kapelusz z piórkiem. Kiczyłło proponuje Maćkowi współpracę w wykryciu przestępcy. Przy wspólnym obiedzie dzieci mówią głośno o znalezieniu przedmiotu należącego do kłusownika i niby niechcący wygadują się, gdzie go ukryły. Równocześnie przygotowują przedstawienie opowiadające historię kłusownika. W trakcie przedstawienia ów przedmiot - zapalniczka - zostaje skradziony. Okazuje się, że wprawdzie wiele osób z okolicy ma takie zapalniczki, ale ta jedna została przerobiona z jednorazówki na trwałą. Następnego dnia kłusownik zostaje zdemaskowany podczas polowania. Ma przy sobie zapalniczkę.

2024.03.01 02:23:58
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.