2024
2022
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu akcji
ze szczególnym uwzględnieniem kreacji Sławomiry Łozińskiej
2022
Warszawa (Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Kino w trampkach") Nagroda Główna Jury ZEF w kategorii pełnometrażowych filmów dziecięcych; za "świeżość, błyskotliwość, umiejętność lekkiego opowiadania o trudnych sprawach oraz bohaterów, z którymi każdy z nas chciałby się zaprzyjaźnić. Za duży na bajki nie terapeutyzuje, lecz po prostu opowiada – o młodych, o starszych, właściwie o nas wszystkich – i robi to w sposób absolutnie znakomity"
2022
Warszawa (Festiwal Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość") Złoty Ryngraf
w kategorii: Film i serial fabularny, nagrodę otrzymał/a
Michał Otłowski
2022
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci") Nagroda Jury European Children’s Film Association uzasadnienie jury: "Ta chwytająca za serce historia coming-of-age mogłaby się wydarzyć na każdym podwórku, może nawet na Twoim. Poznajemy Waldiego, w niezwykłym i trudnym do uchwycenia momencie, gdzieś pomiędzy byciem dzieckiem a nastolatkiem. Kokon dzieciństwa powoli pęka, a Waldi staje przed wyborem, czy czy schować się z powrotem, czy stanąć za sobą i wziąć odpowiedzialność za własne szczęście. Kristoffer Rus prowadzi Waldiego lekko i z sympatią przez ten niełatwy czas i otacza go dorosłymi, którzy choć nie są bez wad, są dla bohatera wspierającymi partnerami. Nie da się ukryć, że każdy z nas chciałby mieć taką ciotkę, jak ciotka Mariola. Dodatkowo, film jest wyjątkowym głosem w dyskusji o ciałopozytwności"
2022
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci") Nagroda Konkursu Głównego za "oryginalny scenariusz, poczucie humoru, lekkość opowiadania przy jednoczesnej trudnej drodze, którą bohater musiał pokonać. Za bycie Waldim Mocarnym u boku nietuzinkowej ciotki i za to, że chcielibyśmy pójść z nimi na lody"
2022
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci") Nagroda Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla najlepszego polskiego pełnometrażowego filmu dla młodej widowni za "czułość w opowiadzeniu ważnej historii. Za umiejętne połączenie walorów komercyjnych i satysfakcjonującej formy artystycznej. Jury doceniło również kreacje zarówno aktorów profesjonalnych, jak i pojawiających się po raz pierwszy na ekranie twórców"
2022
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda PKO Bank Polski
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Filmowców
za "stworzenie wyjątkowego świata, w którym kilka pokoleń kobiet dokonuje nieograniczonych stereotypami wyborów, a młodzi bohaterowie dorastają do życia w samodzielności i równości. Za napisanie postaci oryginalnej ciotki, przepełnionej troską o bliskich; opiekuńczej matki, przyjmującej potrzebę zmiany; dziewczynki świetnej w grach komputerowych. Choć niektóre i niektórzy w tej historii są smutni, a życie niesie niebajkowy ból, spełnianie marzeń nie wymusza przyjmowania konformistycznych postaw. Jury najbardziej doceniło wskazówkę dla dziewczyn - wchodźcie w strzeżone przez mężczyzn środowiska na swoich zasadach, bo jesteście dobre, gdy jesteście dobre, a nie dlatego, że się komuś podobacie!", nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Dąbrowska
2021
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
2021
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda "Society Humanitarian Award"
2021
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za "odważne i bezkompromisowe podejście do ważnego współczesnego problemu"
2021
Belgrad (International Festival of Ethnological Films) Grand Prix
2021
2021
2020
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda za najlepszą produkcję w Konkursie Polskim
uzasadnienie jury: "Wrażliwy autor stworzył piękny i czuły filmowy portret zbiorowy mieszkańców zapomnianego miasteczka na końcu świata. Ze zrozumieniem i bez oceniania pokazał ich codzienne zmagania z ciężarem życia w zrujnowanym kraju dając nam uniwersalną opowieść o człowieczeństwie i nadziei w beznadziejności"
2020
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") "Złota Żaba" za najlepszy film dokumentalny, nagrodę otrzymał/a
Piotr Bernaś
2020
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Złoty Zamek" Uzasadnienie: "Wieloryb z Lorino" to wspaniały przykład wspólnej pracy operatorów, montażystki, dźwiękowców i reżysera. Ale też całej ekipy, która pozwoliła, aby ten film powstał. Bardzo proste kino o bardzo poważnej sprawie w wymiarze globalnym!
2020
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Wyróżnienie
za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Piotr Bernaś
2020
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Grand Prix "Biała Kobra" za "film, który poprzez wnikliwą obserwację małej społeczności pokazuje zagrożenie dla świata wyjałowionego z duchowości i odartego z własnego mitu"
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda dla najlepszego producenta, nagrodę otrzymał/a
Aldona Pokromska
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda dla najlepszego producenta, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Pokromski
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy montaż, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Orzechowska
2020
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) Srebrny Róg dla filmu o wysokich walorach artystycznych za "doświadczenie głębi, w którym metaforyczne obrazy i dźwięk pozwalają nam zanurzyć się w rzeczywistość rdzennej syberyjskiej wioski położonej w odległym i zapomnianym zakątku Rosji. Oglądając film, czujemy się chwilami niespokojni i poza strefą komfortu, w innych zaś momentach – głęboko zaangażowani. Reżyser wykorzystuje strukturę narracji zataczającej koło, która rzuca wyzwania widowni, aby ta dokonała interpretacji swojego doświadczenia wspólnoty i konfrontacji z własnymi uprzedzeniami. Wreszcie, ten wyjątkowy film w piękny sposób przedstawia kulturowy związek pomiędzy człowiekiem a środowiskiem i paradoksalnie pokazuje nam, że mężczyźni, którzy polują na zagrożone wieloryby, aby przeżyć, również należą do gatunku na granicy wymarcia"
2020
Florencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Festival dei Popoli") Nagroda CD Digital dla najlepszego filmu europejskiego
2020
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu
2020
Batumi (Batumi International Art House Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych
2019
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Nagroda Jury Młodzieżowego za "ukazanie tęsknoty na wielu płaszczyznach, wrażliwość na piękno surowej natury oraz zostawienie przestrzeni do samodzielnej interpretacji"
2018
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Michał Englert
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2017
Lola (Niemiecka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsza charakteryzacja, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Pokromski
2017
Lola (Niemiecka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsza muzyka, nagrodę otrzymał/a
Bruno Coulais
2017
Lola (Niemiecka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsze kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Cristobal Pidre
2017
Lola (Niemiecka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsze kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Florence Scholtes
2017
Kętrzyn (Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych "Walkiria") Nagroda w kategorii: Producent filmów historycznych, nagrodę otrzymał/a
Mikołaj Pokromski
2016
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu fabularnego
2013
2012
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda w Konkursie Dokumentalnym
2012
Lola (Niemiecka Nagroda Filmowa) w kategorii: Film dla Dzieci