2014
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Wyróżnienie za "moralną odwagę i podjęcie ważnego tematu dyktatury na Białorusi"
2013
Wiedeń (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży) Grand Prix
2013
Wiedeń (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda Publiczności
2013
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) "Złota Szabla" w kategorii filmów fabularnych
2013
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) Nagroda Rektora Akademii Obrony Narodowej, nagrodę otrzymał/a
Włodzimierz Niderhaus
2013
Stambuł (International Crime and Punishment Film Festival) Nagroda Główna
2013
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Publiczności dla filmu prezentowanego w Panoramie
2013
2013
2012
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
dla najlepszego aktora w polskich filmach sensacyjnych, nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
2012
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") dla najlepszego polskiego filmu sensacyjnego
2003
2002
Phenian (FF) nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Malec
2002
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda jury ekumenicznego, nagrodę otrzymał/a
Michał Rosa
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2002
2001
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepsza muzyka do filmu polskiego; za rok 2000 (5.03), nagrodę otrzymał/a
Michał Lorenc
2001
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski za rok 2000; ex aequo z filmem "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" (przyznane 4.01)
2001
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Michał Lorenc
2001
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2001
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
2001
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Brązowe Grono
2001
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Zielonogórskiego Klubu Kultury Filmowej
2001
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Srebrny Granat
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Francois Musy
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Kuczyński
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Joanna Napieralska
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Marek Wronko
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Kinga Preis
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Milenia Fiedler
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Michał Rosa
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2000
Nagroda Międzynarodowego Forum Kultury
"za podjęcie wysiłku produkcji filmu", nagrodę otrzymał/a
Witold Adamek
2000
Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury Młodzieżowego
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Pieczyński
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Zacharska
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Michał Hrisulidis
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Tomiak
2000
1999
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Jan Freda
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1998
Nagroda "Hartley-Merrill Award" za scenariusz
II nagroda, nagrodę otrzymał/a
Henryk Dederko
1997
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Brązowe Grono
1997
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Kin Studyjnych Wyróżnienie
1997
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Wyróżnienie Międzynarodowej federacji Klubów Filmowych (FICC)
1995
Valenciennes (F Kina Akcji i Przygody) Główna Nagroda
1995
Valenciennes (F Kina Akcji i Przygody) nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Cezary Pazura
1994
Valenciennes (F Kina Akcji i Przygody) nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
1994
Valenciennes (F Kina Akcji i Przygody) nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Władysław Pasikowski
1994
Syrenka Warszawska (nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP) w kategorii filmu fabularnego
1994
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezydenta Gdyni
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Przewodniczącego Komitetu Kinematografii dla najbardziej kasowej produkcji roku
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Wanda Zeman
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Jury
1993
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepszy film polski; za rok 1992, nagrodę otrzymał/a
Władysław Pasikowski
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Jaskółka
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Wanda Zeman
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Niciński
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Michał Lorenc
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Władysław Pasikowski
1992
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
1991
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Kilar
1990
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek" Marcinek; 11 Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (29.01-1.02)
1990
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Juliusz Machulski
1988
Turyn (KMTF) nagroda honorowa
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
nagroda zepołowa, nagrodę otrzymał/a
Kazimierz Radowicz
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
nagroda zepołowa, nagrodę otrzymał/a
Janusz Zakrzeński
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
nagroda zepołowa, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Tarasin
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
nagroda zepołowa, nagrodę otrzymał/a
Michał Pawlicki
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
nagroda zepołowa, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Kuźmiński
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji
nagroda zepołowa, nagrodę otrzymał/a
Adam Marjański
1988
Gdańsk (Festiwal "Młode Kino Polskie") Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Elżbieta Czyżewska
1988
1987
1987
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1986, nagrodę otrzymał/a
Kazimierz Radowicz
1987
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1986, nagrodę otrzymał/a
Janusz Zakrzeński
1987
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1986, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Tarasin
1987
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1986, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Kuźmiński
1987
Gdańsk - Gdynia - Sopot (Festiwal Filmowy "Ludzie i Morze") Złoty Żagiel
1987
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Talar (nagroda POLKINO)
1985
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Królikiewicz
1984
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek", nagrodę otrzymał/a
Wojciech Fiwek
1984
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego
Brązowe; 8 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (5-8.08), nagrodę otrzymał/a
Wojciech Fiwek
1984
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Związku Artystów Dramatycznych
1983
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski za debiut pełnometrażowy; za ciekawe studium psychologiczne młodej kobiety
1981
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Wyróżnienie
1981
1981