Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarli, lecz żyją w naszej pamięci (listopad 2019 - październik 2020)

30 października 2020

W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

Przypominamy nazwiska Tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.


  • Ryszard Adamus - producent muzyczny, działacz piłkarski, aktor niezawodowy (15 maja)
  • Piotr Augustyniak - aktor (lipiec)
  • Mariusz Bach - tancerz (13 marca)
  • Ryszard Balcerek - aktor (8 marca)
  • Danuta Balicka - aktorka (12 marca)
  • Dariusz Baliszewski - dziennikarz (10 sierpnia)
  • Roman Bartosiewicz - aktor (2 listopada)
  • Włodzimierz Bednarski - aktor (12 czerwca)
  • Ewa Berberyusz - dziennikarka, reportażystka (20 września)
  • Dariusz Bielawski - kierownik produkcji (23 grudnia)
  • Lidia Bienias - aktorka (30 kwietnia)
  • Andrzej Bizoń - model, aktor epizodysta (18 maja)
  • Bohdan Błażewicz - kompozytor (6 czerwca)
  • Jan Błeszyński - reżyser, aktor (13 lutego)
  • Maciej Bogdan - technik planu (1 listopada)
  • Alicja Boniuszko - tancerka (23 grudnia)
  • Grzegorz Borkowski - operator (14 lutego)
  • Henryk Boukołowski - aktor (4 października)
  • Maciej Braunstein - operator filmów dokumentalnych (28 października)
  • Jan Bógdoł - aktor (28 września)
  • Janusz Chodnikiewicz - producent, reżyser filmów dokumentalnych (29 maja)
  • Ryszard Choiński - konsultant (7 maja)
  • Winicjusz Chróst - muzyk (28 marca)
  • Joanna Cortes - śpiewaczka (29 września)
  • Grzegorz Czepułkowski - dziennikarz, aktor (27 marca)
  • Anna Maria Czołnik - montażystka (28 grudnia)
  • Jacek Czyż - aktor (24 lipca)
  • Zdzisław Ćwioro - tancerz (7 lutego)
  • Ludmiła Dąbrowska - aktorka (8 lipca)
  • Ewa Demarczyk - piosenkarka (14 sierpnia)
  • Bogdan Długosz - kompozytor, realizator dźwięku (15 maja)
  • Mirosław Dobek - operator dźwięku (15 sierpnia)
  • Tadeusz Dyszkiewicz - aktor (13 maja)
  • Janusz Dzięcioł - uczestnik programu "Big Brother" (6 grudnia)
  • Agnieszka Fatyga - aktorka, śpiewaczka (30 października)
  • Jerzy Fedak - II reżyser (22 sierpnia)
  • Wojciech Fiwek - reżyser (6 marca)
  • Ludwik Flaszen - twórca i krytyk teatralny (24 października)
  • Jacek Flur - aktor (27 października)
  • Bohdan Gadomski - dziennikarz (24 marca)
  • Andrzej Gawroński - aktor (4 września)
  • Michał Giercuszkiewicz - muzyk (27 lipca)
  • Ewa Głowacka - tancerka (19 października)
  • Dariusz Gnatowski - aktor (20 października)
  • Aleftyna Gościmska - aktorka (20 marca)
  • Ewa Greś - aktorka (10 lutego)
  • Jerzy Gruza - reżyser (16 lutego)
  • Andrzej Grzybowski - aktor (25 października)
  • Sylwester Gut - kierowca (listopad)
  • Andrzej Hrydzewicz - aktor (28 kwietnia)
  • Aleksandra Janczyk - kierowniczka postprodukcji (8 września)
  • Maria Janion - literaturoznawczyni (23 sierpnia)
  • Zbigniew Jarosz - operator (4 marca)
  • Czesław Jaroszyński - aktor (27 stycznia
  • Grzegorz Jaśniak - scenograf (31 lipca)
  • Małgorzata Jochan - scenograf, kostiumograf (15 grudnia)
  • Tadeusz Jurasz - aktor (22 grudnia)
  • Eugeniusz Kabatc - pisarz, scenarzysta (19 kwietnia)
  • Tomasz Kabis - iluzjonista (4 grudnia)
  • Łucja Karelus-Malska - aktorka (29 stycznia)
  • Emil Karewicz - aktor (18 marca)
  • Michał Kasprzak - aktor (październik)
  • Jerzy Kaszycki - kompozytor (11 stycznia)
  • Dorota Kawęcka - aktorka (2 października)
  • Kamila Klein - scenarzystka, tłumaczka i redaktorka spektakli telewizyjnych (13 października)
  • Mikołaj Klimek - aktor (12 lipca)
  • Krzysztof Kolba - aktor (30 grudnia)
  • Krzysztof Konarzewski - realizator telewizyjny (6 lutego)
  • Jacek Korcelli - operator (19 sierpnia)
  • Agnieszka Kossakowska - śpiewaczka (12 sierpnia)
  • Wojciech Kostecki - aktor (22 lipca)
  • Maria Kościałkowska - aktorka (11 sierpnia)
  • Jan Krenz - kompozytor, dyrygent (15 września)
  • Jerzy Król - aktor (6 lipca)
  • Wojciech Królikiewicz - aktor (11 września)
  • Paweł Królikowski - aktor (27 lutego)
  • Wiesław Krupa - aktor (5 marca)
  • Krystyna Krupska-Wysocka - reżyserka (9 czerwca)
  • Bohdan Krzywicki - aktor (23 kwietnia)
  • Teresa Kujawa - tancerka, choreograf (28 kwietnia)
  • Jadwiga Kukułczanka - tłumaczka, producentka (17 maja)
  • Eryk Kulm - muzyk (3 listopada)
  • Renata Kułakowska - kierowniczka produkcji (5 listopada)
  • Grzegorz Lachman - operator filmów dokumentalnych (30 marca)
  • Irena Laskowska - aktorka (6 grudnia)
  • Krzysztof Leski - dziennikarz (1 stycznia)
  • Paweł Leszczak - montażysta (6 listopada)
  • Jacek Link-Lenczowski - reżyser (30 listopada)
  • Andrzej Lipiński - krytyk filmowy, aktor niezawodowy (24 maja)
  • Romuald Lipko - muzyk, kompozytor (6 lutego)
  • Gienek Loska - muzyk (9 września)
  • Bernard Ładysz - śpiewak, aktor (25 lipca)
  • Henryk Łapiński - aktor (11 września)
  • Jerzy Łapiński- aktor (13 maja)
  • Juliusz Łuciuk - kompozytor (15 października)
  • Edward Mikołajczyk - dziennikarz, reżyser i autor komentarzy do filmów dokumentalnych (8 września)
  • Ewa Milde - aktorka (24 lipca)
  • Piotr Morawski - animator, reżyser filmów animowanych (6 sierpnia)
  • Andrzej Mrozek - aktor (3 kwietnia)
  • Jacek Mydlarski - reżyser filmów dokumentalnych, malarz (6 sierpnia)
  • Robert Nadratowski - dystrybutor (8 stycznia)
  • Michał Nekanda-Trepka - reżyser filmów dokumentalnych (11 września)
  • Włodzimierz Niderhaus - producent, dyrektor Wytwórnii Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (8 maja)
  • Radosław Niemiec - mikrofoniarz (25 października)
  • Jerzy Zygmunt Nowak - aktor (22 października)
  • Tomasz Ogrodowczyk - twórca filmów przyrodniczych (11 maja)
  • Henryk Olszewski - aktor (20 kwietnia)
  • Leszek Orlewicz - kompozytor (18 lutego)
  • Arkadiusz Orłowski - kierownik produkcji (6 marca)
  • Jarosław Ostanówko - montażysta (14 lipca)
  • Jerzy Owczaczyk - II reżyser (29 czerwca)
  • Renata Pajchel - fotosistka (10 lipca)
  • Edward Pałłasz - kompozytor (22 grudnia)
  • Barbara Pec-Ślesicka - kierowniczka produkcji (6 lipca)
  • Krzysztof Penderecki - kompozytor (29 marca)
  • Piotr Perz - reżyser (30 stycznia)
  • Andrzej Piekutowski - reżyser filmów dokumentalnych (12 lutego)
  • Jerzy Pilch - pisarz, scenarzysta (29 maja)
  • Mariusz Podgórny - operator, realizator telewizyjny (25 maja)
  • Henryk Podkowa - kierownik produkcji (17 maja)
  • Hanna Polk - aktorka (4 grudnia)
  • Janusz Połom - reżyser i operator filmów dokumentalnych, pedagog (23 października)
  • Dżennet Połtorzycka-Stampfl - dziennikarka, pisarka, scenarzystka (5 marca)
  • Andrzej Popiel - aktor (19 lutego)
  • Zbigniew Poprawski - aktor lalkarz, reżyser teatralny (24 października)
  • Romana Próchnicka - aktorka, reżyserka teatralna (18 maja)
  • Jan Pruszak - dyrygent (21 lutego)
  • Wojciech Pszoniak - aktor (19 października)
  • Leszek Ptaszyński - realizator telewizyjny (29 marca)
  • Leonard Pulchny - reżyser filmów animowanych (23 sierpnia)
  • Maciej Putowski - scenograf, dekorator wnętrz (29 stycznia)
  • Marian Pysznik - aktor (20 lutego)
  • Lech Raczak - reżyser teatralny (17 stycznia)
  • Ryszard Radwański - aktor (20 grudnia)
  • Krzysztof Rogala - reżyser (29 października)
  • Robert Rogalski - aktor (4 lipca)
  • Ryszard Ronczewski - aktor (17 października)
  • Janusz Ryl-Krystianowski - aktor-lalkarz, reżyser spektakli teatralnych (13 października)
  • Tadeusz Sabara - aktor (12 kwietnia)
  • Andrzej Saciuk - aktor, śpiewak (12 maja)
  • Piotr Samojlik - kierownik techniczny teatrów (11 sierpnia)
  • Katarzyna Sierżant - reżyserka filmó animowanych (12 października)
  • Adam Słodowy - popularyzator majsterkowania (10 grudnia)
  • Lucyna Smolińska - reżyserka filmów dokumentalnych (25 lipca)
  • Tamara Sorbian - reżyserka i scenarzystka filmów animowanych (27 stycznia)
  • Maria Sowińska - aktorka-lalkarka (30 kwietnia)
  • Maria Stangret-Kantor - malarka, aktorka teatralna (12 maja)
  • Iwona Stankiewicz - aktorka (21 paźdzernika)
  • Joanna Stasiewicz - aktorka-lalkarka (28 kwietnia)
  • Marta Stebnicka - aktorka (5 lipca)
  • Ludwik Stomma - publicysta, felietonista (7 marca)
  • Elżbieta Stompor - administratorka (5 listopada)
  • Andrzej Strumiłło - malarz, rzeźbiarz, scenograf i kostiumograf (9 kwietnia)
  • Andrzej Strzelecki - aktor, reżyser teatralny, pedagog (17 lipca)
  • Piotr Strzelecki - kierownik produkcji, producent (30 marca)
  • Wojciech Strzeszewski - kierownik produkcji (6 marca)
  • Ryszard Szadaj - aktor (3 grudnia)
  • Piotr Szczepanik - piosenkarz, aktor (20 sierpnia)
  • Hanna Szczerkowska - aktorka, tłumaczka (21 listopada)
  • Franciszek Szydełko - treser (30 marca)
  • Piotr Szygalski - dziennikarz (28 marca)
  • Andrzej Śliwak - scenarzysta (9 grudnia)
  • Stanisław Świątek - asystent operatora, oświetleniowiec (27 czerwca)
  • Krystyna Świderska - garderobiana teatralna (3 września)
  • Elżbieta Tatzky - charakteryzatorka (23 lutego)
  • Alicja Telatycka - aktorka (3 kwietnia)
  • Jan Tesarz - aktor (3 stycznia)
  • Aleksander Traut - wózkarz (23 grudnia)
  • Alicja Wahl - malarka, scenografka (19 października)
  • Janusz Wasylkowski - scenarzysta (14 kwietnia)
  • Waldemar Weiss - kierownik budowy dekoracji (25 kwietnia)
  • Krzysztof Węglarz - scenarzysta (31 sierpnia)
  • Jerzy Widarski - kierownik produkcji filmów dokumentalnych (27 grudnia)
  • Wacław Wiszniowski - kaskader, producent (17 września)
  • Maria Wiśnicka - reżyserka filmów dokumentalnych (2 lutego)
  • Anna Włodarczyk - charakteryzatorka (11 grudnia)
  • Janusz Wojtczak - oświetleniowiec (19 lipca)
  • Ryszard Wolański - dziennikarz, realizator programów telewizyjnych (17 września)
  • Wojciech Wolniak - kierownik budowy dekoracji (21 czerwca)
  • Marek Wortman - reżyser (3 lipca)
  • Janusz Zachwajewski - operator (15 czerwca)
  • Witold Zapała - tancerz, choreograf (10 września)
  • Tadeusz Zawadka - aktor epizodysta (2 lutego)
  • Jolanta Zmitrowicz - asystentka reżysera (29 lutego)
  • Daniela Zybalanka - aktorka (25 października)
  • © 1998-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
    Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
    Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
    Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
    Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
    Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego