Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wystawa werków Renaty Pajchel z planów filmów Andrzeja Wajdy

25 listopada 2019

26 listopada o godzinie 18 w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (Łódź, ul. Piotrkowska 102) otwarta zostanie wystawa "WERKI. WAJDA. Renata Pajchel" przygotowana przez Stowarzyszenie Filmowe KinoArt. Wystawa ta jest imprezą towarzyszącą 24. edycji Forum Kina Europejskiego CINERGIA (22-30.11.2019).


Renata Pajchel jest jedną z najbardziej znanych polskich fotosistek. Absolwentka Wydziału Operatorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej, od blisko 50 lat dokumentuje plany zdjęciowe. W jej dorobku zawodowym znajdują się fotosy do ponad stu filmów. Współpracowała m. in. z Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Żuławskim, Januszem Morgensternem, Agnieszką Holland, Andrzejem Barańskim i Witoldem Adamkiem.

Renata Pajchel, która określana jest często jako fotosistka Andrzeja Wajdy, spędziła na planie jego filmów ponad 30 lat. Werki czyli zdjęcia dokumentujące pracę ekip na planach filmowych Mistrza pochodzą z jej prywatnego archiwum. Prezentowane na wystawie prace zostały wybrane przez samą Autorkę, która jednocześnie sprawuje opiekę merytoryczną nad wystawą.
Jest to hołd złożony przez nią Andrzejowi Wajdzie.


Wystawa będzie prezentowana do 9 grudnia 2019.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych