Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje ksiądz Kazimierz Orzechowski

4 sierpnia 2019

4 sierpnia zmarł w Domu Aktora Weterana w Skolimowie ksiądz Kazimierz Orzechowski.

Absolwent Szkoły Teatralnej w Łodzi (1952), występował m.in. na deskach Starego Teatru w Krakowie i Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1968 przyjął święcenia kapłańskie, nie zerwał jednak związków z aktorstwem, od roku 1979 występował w filmach i serialach, zawsze odtwarzając role księży. Od roku 1994 był kapelanem Domu Aktora Weterana w Skolimowie, a po zakończeniu posługi jego mieszkańcem.

Na ekranie debiutował w roku 1956 niewielkim epizodem w filmie "Zimowy zmierzch". W roli ksiądza wystąpił po raz pierwszy w roku 1979 w "Pannach z Wilka". Zagrał też m.in. w "Człowieku z żelaza", "Oszołomieniu", "W labiryncie", "Sztuce kochania", "Pannach i wdowach", "Kuchni polskiej", "Damie kameliowej", "Pestce", "Awanturze o Basię", "Złotopolskich" i "Jeszcze nie wieczór".

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego