Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Gustaw Lutkiewicz

24 lutego 2017
Fot. Gustaw Lutkiewicz z Bronisławem Pawlikiem w filmie "Kłopotliwy gość"

24 lutego zmarł w wieku 92 lat Gustaw Lutkiewicz, znakomity aktor filmowy i teatralny.

Absolwent jednego z pierwszych roczników warszawskiej szkoły teatralnej (wtedy jeszcze z siedzibą w Łodzi), w latach 50. występował w łódzkim Teatrze Nowym. Od roku 1961 związany był z teatrami stołecznymi, najdłużej z Teatrem Powszechnym.

Na ekranie debiutował w roku 1953 epizodami w filmach "Sprawa do załatwienia" i "Żołnierz zwycięstwa". W swojej długiej karierze zagrał ponad 300 ról filmowych i telewizyjnych, m.in. w "Ewa chce spać", "Walecie pikowym", "Ludziach z pociągu", "Gangsterach i filantropach", "Zbrodniarzu i pannie", "Rękopisie znalezionym w Saragossie", "Stawce większej niż życie", "Panu Wołodyjowskim", "Wakacjach z duchami", "Koperniku", "Zaczarowanym podwórku", "Zaklętym dworze", "Lekcji martwego języka", "Dolinie Issy", "Alternatywy 4", "Balladzie o Januszku", "Lawie", "Zespole adwokackim". Po raz ostatni na małym ekranie pojawił w roku 2005 w serialu "Złotopolscy".

© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.