Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kurs dla twórców seriali. Nabór przedłużony do 4 czerwca

2 maja 2021

Do 4 czerwca przedłużony został nabór uczestników na stacjonarny program developmentu serialowego odbywający się przy Series Mania Institute. Inicjatywa, której Szkoła Filmowa w Łodzi jest partnerem, potrwa 14-tygodni i odbędzie się stacjonarnie, we francuskim Lille. Głównym założeniem EUREKA SERIES jest przygotowanie uczestników do dynamicznego wejścia na rynek międzynarodowych koprodukcji serialowych.


Program skierowany jest do wchodzących na rynek producentów i scenarzystów, z absolwentami europejskich szkół filmowych włącznie. Ostatecznie do udziału w Eureka Series zostanie wyłonionych 12 uczestników (6 producentów i 6 scenarzystów) z całej Europy, którzy następnie zostaną dobrani w pary. Na przestrzeni 14-tygodni uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach, jednocześnie rozwijając własne, oryginalne projekty serialowe.


Zwieńczeniem warsztatu będzie dwutygodniowa rezydencja, na zakończenie której uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed jury złożonym z przedstawicieli największych europejskich nadawców telewizyjnych (m.in. France Télévisions, RAI i ZDF).

Cele:

 • Stworzenie Europejskiej sieci kreatywnej, ułatwiającej międzynarodową wymianę wiedzy i pomysłów
 • Usunięcie granic pomiędzy profesjonalistami z branży telewizyjnej, zjednoczenie scenarzystów, reżyserów, producentów i nadawców wokół ujednoliconej kultury pracy, mające na celu usprawnienie procesów kreatywnych i zwiększenie liczby produkcji
 • Zróżnicowanie branży i dopuszczenie do głosu nowych, wchodzących na rynek autorów i producentów


Metody:

 • Masterclasses dla twórców, producentów wykonawczych, showrunnerów, scenarzystów, reżyserów i producentów seriali telewizyjnych z Europy i innych regionów
 • Case studies seriali europejskich z udziałem ich twórców
 • Kursy teoretyczne i praktyczne na temat struktury, finansowania i produkcji seriali europejskich
 • Praca grupowa nad przyszłymi projektami koprodukcyjnymi>/li>


Kalendarz:

 • 5 maja 2021: sesja informacyjna LIVE na Facebooku
 • 4 czerwca 2021: zakończenie przyjmowania zgłoszeń
 • 15 czerwca 2021: wyniki preselekcji nadesłanych projektów
 • 1, 22, 23 i 24 czerwca 2021: rozmowy z kandydatami
 • 25 czerwca 2021: oficjalne ogłoszenie wyników i uczestników kursu
 • 30 sierpnia – 1 września 2021: ewentualny udział w Series Mania Forum
 • 6 wrześna – 10 grudnia 2021: termin kursu


Miejsce: Lille, Francja
Język obowiązujący podczas kursu: Angielski
Liczba uczestników: 12 (6 scenarzystów i 6 producentów)
Koszt udziału w programie: 3 500,00 EURO
UWAGA: Powyższa kwota nie uwzględnia kosztów zakwaterowania, ani kosztów podróży.


Formularze zgłoszeń:


ZASADY I REGULAMIN ZGŁOSZEŃ

Koordynatorami programu ze strony Szkoły Filmowej w Łodzi są: Maciej Kubicki, Kacper Wysocki, Andrzej Mellin oraz Marcin Malatyński.


Szczegóły:

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor