Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W Gdyni rozdano pierwsze nagrody

20 września 2019

Na tzw. Młodej Gali festiwalu w Gdyni przyznano pierwsze nagrody. Poznaliśmy laureatów Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz przyznane nagrody pozaregulaminowe.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych:

  • Nagroda im. Lucjana Bokińca dla najlepszego filmu: "Nie zmieniaj tematu" w reżyserii Huberta Patynowskiego za "prostotę, autentyczność i prawdziwą pasję w opowiedzeniu historii, która zostawia widza w szoku. Za czułość w pokazywaniu człowieka i wyjątkowe przedstawienie relacji ojca z synem. Nagrodę otrzymuje reżyser, który od początku do końca nie zmienia tematu"
  • Nagroda Specjalna Jury: "Marcel" w reżyserii Marcina Mikulskiego za "błyskotliwą narrację, lekki dowcip i wyrazistą kreację Piotra Żurawskiego"
  • Wyróżnienie: "We mnie" w reżyserii Marii Wider za "pewną reżyserską rękę i powściągliwość w pokazywaniu trudnego tematu. Za stworzenie poruszającej opowieści o radzeniu sobie ze stratą"
  • Nagroda Filmowej Małopolski: "Marcel" w reżyserii Marcina Mikulskiego
  • Nagroda firmy Heliograf za najlepsze zdjęcia: Zuzanna Zachara za zdjęcia do filmu "Piołun” w reżyserii Marii Ornaf za "nastrojowe zdjęcia będące w kontrapunkcie do opowiadanej historii. Za umiejętność znajdowania piękna w brzydocie i wyjątkowe wyczucie kompozycji obrazu"

Nagrody pozaregulaminowe:

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski