Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nagrody Festiwalu im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim

10 czerwca 2019
Fot. Andrzej Staszok

W Ostrowie Wielkopolskim zakończył się 8. Grand Prix Komeda – Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy.

O tym, kto zwycięży w konkursie na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym, decydowało w tym roku gremium w składzie: Sonia Bohosiewicz, Bartosz Chajdecki, Misia Furtak, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Lach – przewodniczący, Wojciech Mazolewski i Jan Kanty Pawluśkiewicz. W konkursie brały udział kompozycje do siedmiu filmów: "Fuga", "Kamerdyner", "Kler", "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna", "Krew Boga", "Nina" i "Słodki koniec dnia". Decyzją jury laureatem Grand Prix Komeda został Marcin Stańczyk, autor muzyki do filmu "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna" w reżyserii Borysa Lankosza.

– Przyjechałem z pozornie dość odległej planety, która nazywa się ,,muzyka poważna". Pojawiłem się tutaj dzięki Borysowi i Magdalenie Lankoszom, którzy zaprosili mnie do współpracy przy filmach "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna" oraz "Ciemno, prawie noc". To pokazuje, że tak naprawdę nie ma granic w sztuce. Pokazuje to też werdykt jury, w składzie którego mamy przedstawicieli bardzo różnych sztuk i gatunków artystycznych – mówił Marcin Stańczyk.

Podczas gali finałowej przyznano także trzy inne wyróżnienia. Po raz drugi została wręczona Nagroda za Całokształt Twórczości dla Jana A.P. Kaczmarka. – Mnóstwo prac dla teatru, filmu, kompozycji oryginalnych, współpraca na planach produkcji filmowych chociażby polskich, amerykańskich, czeskich, niemieckich, francuskich... W jego pracach uderza wszechstronność, otwartość i wielowątkowość. To obywatel świata, który z wielką otwartością sięga po różne faktury muzyczne. Tę otwartość czuje się w jego muzyce, a także w festiwalu, który organizuje – Transatlantyk w Łodzi – mówił o laureacie nagrody dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.

Po raz pierwszy wręczono Nagrodę Publiczności, która powędrowała do twórców filmu "Powrót" – reżyserki Magdaleny Łazarkiewicz i kompozytora Antoniego Komasy-Łazarkiewicza. Bartosz Konopka, reżyser "Krwi Boga", otrzymał natomiast Nagrodę im. Wojciecha Jerzego Hasa dla Młodego Artysty.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski