Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Archiwum Historii Mówionej Muzeum Kinematografii

16 września 2024

Od kilku dni na stronie internetowej Muzeum Kinematografii w Łodzi działa Archiwum Historii Mówionej – zbiór unikalnych wywiadów z twórcami polskiego kina.


Archiwum Historii Mówionej w Muzeum Kinematografii w Łodzi to zbiór ponad 1000 notacji z reżyserami, operatorami, scenografami, animatorami, kostiumologami, rekwizytorami, kierownikami produkcji, pedagogami, a także pracownikami administracyjnymi i technicznymi. Rozmowy dotyczą historii związanych z powstawaniem najwybitniejszych polskich filmów kinowych i telewizyjnych, a także szeregu instytucji filmowych – Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi, Wytwórni Filmów Oświatowych, Studia Małych Form Filmowych Se-MA-For, Łódzkich Zakładów Kinotechnicznych Prexer, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej czy Opus Filmu.


Swoimi wspomnieniami podzielili się m.in.: Janusz Majewski, Wojciech Marczewski, Milenia Fiedler, Janusz Zaorski, Ewa Braun, Barbara Ptak, Jacek Bławut, Allan Starski, Jerzy Hoffman, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Seweryn, Krzysztof Zanussi, Jan Jakub Kolski, Juliusz Machulski czy Piotr Dzięcioł. Każda rozmowa opatrzona jest transkrypcją, możliwą również do pobrania na swój komputer.


Nagrania dostępne są na stronie internetowej: ahm.muzeumkinematografii.pl.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.