Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Laureaci 32. Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" w Łodzi

3 grudnia 2022

Jury konkursu filmów dokumentalnych w składzie: Maria Zmarz-Koczanowicz (przewodnicząca), Katarzyna Borowiecka, Łukasz Maciejewski, Monika Talarczyk, Rafał Wiśniewski przyznało Grand Prix i statuetkę Białej Kobry Andriejowi Kucile za film „Gdy kwiaty nie milczą” za pokazanie skutków przemocy politycznej oczyma i emocjami kobiet.

Pozostałe nagrody festiwalu trafiły do:


W ramach festiwalu odbyły się także:

Konkurs reportaży telewizyjnych

  • Nagroda dla najlepszego reportażu: "Misza jedzie na wojnę" w reżyserii Tomasza Patory
  • Nagroda MCKB dla reportażu telewizyjnego: "Ukraina. Tak trzeba" w reżyserii Edyty Krześniak
  • Nagroda Uniwersytetu III wieku im. Heleny Kretz: "Syndrom samotności" w reżyserii Marcina Jakóbczyka
  • Wyróżnienie Honorowe: "Ruski mir" w reżyserii Konrada Borusiewicza


Konkurs reportaży radiowych

  • Nagrodę Tygodnika Angora dla Najlepszego Reportażu Audio: "Nasza kołysanka" w reżyserii Katarzyny Michalak za mistrzostwo formy dramaturgicznej, która w naturalny sposób spaja dwie opowieści: jedną dotyczącą tragedii rodziny zmagającej się z genetyczną chorobą syna, zwaną „Klątwą Ondyny”, której objawem jest niewydolność´ oddechowa, zagrażająca życiu, a z drugiej strony opowieść o nadziei, walce i pomocy wielu osób, by w przyszłości „klątwa” została zdjęta
  • Nagroda Radia Łódź dla Reportażu Audio: "Stroiciele" w reżyserii Anny Dudzińskiej i "W naszych rękach" w reżyserii Agnieszki Szwajgier i Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot
  • Nagroda Publiczności: "Martwa rzeka" w reżyserii Anny Kolmer
  • Honorowe wyróżnienie: "Wynurzony z ciszy" w reżyserii Aleksandry Sadokierskiej

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.