Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nowości wydawnicze: rozmowy z Kazimierzem Kutzem

4 listopada 2019

Nakładem Wydawnictwa Szkoły Filmowej w Łodzi ukazała się książka "Z góry widać lepiej. Niedokończone rozmowy z Kazimierzem Kutzem" będąca zapisem ostatniego wywiadu z wybitnym reżyserem przeprowadzonego przez profesora filmoznawstwa Andrzeja Gwoździa.

Książka ma wymiar nieomal metafizyczny, bo wybitny reżyser, już na progu śmierci, podsumowuje swój zawodowy dorobek. Można z niej się dowiedzieć, jak wyglądały początki Szkoły Filmowej w Łodzi, skąd się wzięło polskie powojenne kino artystyczne. Można też poznać sposób na gotowanie dobrej, śląskiej zupy i zachowanie do późnego wieku mentalnej młodości.


Książka jest do nabycia w internetowej księgarni wydawnictwa.12 grudnia o godzinie 19 w Kinie Szkolnym Uczelni (Łódź, ul. Targowa 61/63) odbędzie się spotkanie promocyjne z Andrzejem Gwoździem i Krzysztofem Kucem, szefem Fundacji Filmowej Kazimierza Kutza. Spotkanie zakończy pokaz filmu Kazimierza Kutza "Nikt nie woła".

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor