Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Startuje Kozzi Film Festiwal

7 czerwca 2022

Zielonogórski Festiwal Filmu Teatru i Książki odbędzie się w dniach 10-14 czerwca 2022. Tegorocznej edycji patronować będą nieżyjący uznani aktorzy polskiego kina: Maciej Kozłowski (stały patron Festiwalu), Barbara Krafftówna oraz Tadeusz Łomnicki. Podczas Festiwalu nie zabraknie wspomnień o tych wybitnych postaciach. Gościem specjalnym będzie Jan Englert. Swój udział w Festiwalu zapowiedzieli także m. in. Beata Kawka, Sławomira Łozińska, Maria Maj, Lech Dyblik, Andrzej Grabowski, Jacek Głomb i Mirosław Zbrojewicz.


Podobnie jak w latach ubiegłych, przedsięwzięcia festiwalowe skupione będą wokół kilku nurtów tematycznych: Kino Polskie. Filmy z lat 2020-2021, Kozzi Gangsta Film. Kino Akcji, Moje ulubione role drugoplanowe w polskim filmie fabularnym, Kino znad granicy (współczesne kino niemieckie), a także inne ciekawe propozycje filmowe w cyklach: Kino wg Andrzeja Draguły: Wiara i wojna oraz filmy wspomnieniowe o festiwalowych patronach, które zostaną pokazane w Retrospektywach: Barbara Krafftówna, Tadeusz Łomnicki, Maciej Kozłowski.


Filmem Otwarcia będzie "Nosorożec" Ołeha Sencowa. W najważniejszym nurcie Festiwalu - "Kino Polskie. Filmy z lat 2020-2021" - zaprezentowane zostaną m.in. takie tytuły jak: „Bo we mnie jest seks”, „Gierek”, „Marzec 68”, „Magdalena” i „Chrzciny”. W cyklu "Kozzi Gangsta Film. Kino Akcji" będzie można zobaczyć „Lokatorkę”, „Jak pokochałam gangstera”, „Mój dług” oraz „Furiozę”. Z kolei filmy: „Inni ludzie", „Jakoś to będzie”, „Piosenki o miłości”, „Sonata”, „Wszystkie nasze strachy” – to propozycje cyklu Łukasza Maciejewskiego "Moje ulubione role drugoplanowe w polskim filmie fabularnym", w ramach którego krytyk będzie rozmawiał z odtwórcami ról w tych filmach.


W programie Festiwalu nie zabraknie także spotkań z książką i spektakli teatralnych.
W ramach "Dyskusji o Książkach", zlokalizowanych w Namiocie Festiwalowym, zaprezentowane zostaną m. in.:

  • Remigiusz Grzela „Barbara Krafftówna w krainie czarów”
  • „Życie niedokończone. Z Lechem Raczakiem rozmawia Jacek Głomb”
  • Kamila Drecka „Jan Englert. Bez oklasków”
  • Andrzej Grabowski „Jestem jak motyl”
  • Katarzyna Stoparczyk „Jak mieć w życiu frajdę?”


W przepięknej scenerii Parku Książęcego w Zatoniu miłośnicy teatru będą mogli wziąć udział w specjalnym wydaniu Czytelni Dramatu - „Nie chcę Matki piękniejszej od Mojej” według powieści Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, w adaptacji Waldemara Matuszewskiego i Roberta De Quelen, a także wysłuchać dramatu Mirosławy Szott „Jeszcze Żywi”.


Bohaterem tegorocznych Lubuskich Konotacji jest Mirosław Zbrojewicz. Ten popularny aktor debiutował w 1981 roku na deskach Teatru im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, gdzie pracował w latach 1981–1982. Zaprezentowany na festiwalu portret artysty będzie wieloaspektowy. Oprócz filmów z jego udziałem zaprezentowany zostanie spektakl Ericha Emanuela Szmidtta „Małe zbrodnie małżeńskie”.


Jednakże Festiwal to nie tylko przegląd interesujących produkcji filmowych, ale także nagrody filmowe obejmujące polskie filmy wyprodukowane w latach 2020-2021. Także i w tym roku po obejrzeniu filmów przyznane zostaną statuetki Klaps 2022 w następujących kategoriach:

  • Grand Prix czyli Klaps 2022 dla reżysera najlepszego polskiego filmu fabularnego
  • Klaps 2022 za najlepszą kreację aktorską w polskim filmie fabularnym
  • Klaps 2022 za najlepszą drugoplanową kreację aktorską w polskim filmie fabularnym
  • Klaps 2022 za całokształt osiągnięć artystycznych w dziedzinie filmu przyznany reżyserowi lub aktorowi
  • Klaps 2022 za film kryminalny, gangsterski, sensacyjny czyli kino akcji


Szczegółowy program Festiwalu, informację o wejściówkach i biletach oraz wszelkie aktualności można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.