Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"Supernova" wygrywa w Koszalinie

5 września 2020

W Koszalinie zakończyła się 39. edycja festiwalu "Młodzi i Film". Główną nagrodę festwalu, Wielkiego Jantara zdobył film Supernova w reżyserii Bartosza Kruhlika.

Pozostałe nagrody jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych przyznało filmomm:


Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych otrzymał film Żelazny most w reżyserii Moniki Jordan-Młodzianowskiej.

Nagrodę Dziennikarzy wręczono filmom Supernova w reżyserii Bartosza Kruhlika i Maria nie żyje w reżyserii Martyny Majewskiej.

Nagrodę Publiczności otrzymał film 25 lat niewinności w reżyserii Jana Holoubka

W Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych nagrody zdobyli:

 • Nagroda za najlepszy film fabularny: Maria nie żyje w reżyserii Martyny Majewskiej za "odważną i nieoczywistą poetykę oraz przewrotną, a jednocześnie intymną i dowcipną wizję śmierci"
 • Nagroda za najlepszy film dokumentalny: Synek w reżyserii Pawła Chorzępy za "czułą, oszczędną w środkach opowieść i obrazy, dzięki którym skomplikowane relacje rodzinne poznajemy przy znikomym udziale słów"
 • Nagroda za najleszy film animowany: Z czosnkowym wziełem w reżyserii Zuzanny Stach za "Polskę na ostro, na śmieszno i na straszno"
 • Wyróżnienia Ale Kino+:
  za film fabularny: Zanim zasnę w reżyserii Damiana Kosowskiego za "sugestywną, poruszającą, pozbawioną zbędnych słów narrację, w której najbardziej wstrząsające obrazy powstają w głowie widza"
  za film dokumentalny: We Have One Heart w reżyserii Katarzyny Warzechy za "przemyślane i finezyjne połączenie animacji i dokumentu oraz wyjątkowy ton, który sprawia, że w tej dramatycznej historii jest wiele światła"
  za film animowany: Własne śmieci w reżyserii Darii Kopiec za "pierwsze, drugie i trzecie, czyli za wszystkie ciężkostrawne rodzinne obiady, które pamiętamy"
 • Nagroda za zdjęcia: Kajetan Plis za zdjęcia do filmu Noamia za "wizualną wyobraźnię, duszną atmosferę filmu noir i Warszawę nad morzem"
 • Nagroda za dźwięk: Irena Suska za dźwięk do filmu Noamia za "znakomite połączenie dźwiękowego rzemiosła ze świadomą kreacją warstwy emocjonalnej bohatera"

© 1998-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman