Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zbliża się 34. Tarnowska Nagroda Filmowa

24 sierpnia 2020

34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej, jednego z najstarszych festiwali poświęconych polskiemu kinu, odbędzie się w terminie 5-12 września w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, w tarnowskim Marzeniu (od 1913 roku, ul. Staszica 4).

Festiwal, mający odbyć się pierwotnie w maju, zainaugurowany zostanie 5 września w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie koncertem NSP Trio, a zwieńczony zostanie Galą Zakończenia w Centrum Sztuki Mościce, którą uświetni koncert Leszka Możdżera. Na festiwalu o nagrody publiczności i gremiów jurorskich walczyć będzie 13 filmów konkursowych:


Tegoroczny konkurs oceni i nagrodzi „Maszkaronem” oraz Nagrodami Specjalnymi jury pod przewodnictwem Kingi Dębskiej. Tradycyjnie swe nagrody przyzna Jury Młodzieżowe – „Kamerzystę” oraz festiwalowa publiczność - „Publikę”.


Filmy Młodego Widza to festiwalowa propozycja dla najmłodszych widzów, towarzysząca TNF od 14 lat (wcześniej znanego jako Kino Młodego Widza). W związku z pandemią koronawirusa i z bezpieczeństwem najmłodszej grupy odbiorców, konkurs ten zostanie przeprowadzony tylko i wyłącznie z udziałem Jury Dziecięcego. W tym roku o statuetkę „Maszki” ubiegać się będzie 12 bajek.


W ramach pozakonkursowych projekcji tegorocznej edycji przedstawione zostaną: nowy film Agnieszki Holland „Szarlatan” oraz nagrodzona na warszawskim festiwalu „Kino Dzieci” animacja „Jakub, Mimmi i gadające psy” Edmundsa Jansonsa. Ponadto, premierowo odbędzie się projekcja filmu „Powroty” tarnowskiego twórcy Bogusława Kornasia.


Jurorskie werdykty zostaną ogłoszone 12 września podczas Gali Zakończenia. W tym dniu, Juliusz Machulski – reżyser, scenarzysta, producent, jako tegoroczny laureat Nagrody za całokształt twórczości i wkład w kinematografię odbierze statuetkę „Dostojny”. Podczas prologu festiwalu zaprezentowane zostaną trzy filmy laureata: „Kingsajz”, „Kołysanka”, „Szwadron”.

Program 34. TNF uzupełnią:

  • koncert projektu Jazzbaja (Amfiteatr Letni, 6 września 2020 r.). Koncert skierowany będzie do najmłodszych, ale nie tylko, fanów tarnowskiego festiwalu, muzycy wykonają bowiem przebojowe piosenki z polskich filmów animowanych
  • wystawa "Roman Kalarus. Plakaty" – ekspozycja plakatów autora artystycznego afisza 34. TNF - Romana Kalarusa (Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, 6 – 20 września 2020 r.)

Wszystkie imprezy w ramach TNF przeprowadzone zostaną z zachowaniem rygorów sanitarnych (dezynfekcja rąk, dystans społeczny, używanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych). W Marzeniu, Amfiteatrze Letnim, Centrum Sztuki Mościce udostępnionych zostanie nie więcej niż 50% miejsc dla publiczności.


Więcej szczegółów na oficjalnej stronie festiwalu.

© 1998-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych