Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

46 filmów w konkursach FPFF w Gdyni

23 lipca 2019

Poznaliśmy wyniki selekcji do obu konkursów 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach 16-21 września. W Konkursie Głównym obejrzymy 19 filmów, do Konkursu Filmów Krótkometrażowych zawalifikowało się 27 filmów.


Pierwotnie w Konkursie Głównym miało znaleźć się 16 filmów. Kiedy jednak okazało się, że Komitet Organizacyjny, który według regulaminu dokonuje ostatecznego wyboru filmów konkursowych złamał niepisaną umowę w myśl której do konkursu z automatu miało wejść osiem filmów wskazanych jako najlepsze przez Komisję Selekcyjną, podniosły się głosy protestu ze strony środowiska filmowego. Listy w tej sprawie wystosowały m.in. Gildia Reżyserów Filmowych, Koło Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), a także prezes SFP Jacek Bromski. Ostatecznie dyrektor PISF Radosław Śmigulski, który przewodniczy Komitetowi Organizacyjnemu, zwołał wczoraj nadzwyczajne posiedzenie komitetu, na którym zdecydowano o włączeniu do konkursu czterech filmów, których wcześniejsze wykluczenie spowodowało protesty.


23 lipca ogłoszono, że twórcy filmu "Żużel" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej, który był jednym z czterech włączonych do konkursu 19 lipca, wycofali go z festiwalu, ze wzglęgu na niezakończone prace postprodukcyjne.


Ostatecznie w obu konkursach wezmą udział następujące filmy:

Konkurs Główny:


Konkurs Filmów Krótkometrażowych:

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency