Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Off Cinema po raz 25. w Poznaniu

13 października 2021

Od 19 do 24 października w salach kinowych Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędą się pokazy filmowe i spotkania w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA. Do konkursu zakwalifikowano 31 filmów dokumentalnych z całego świata (w tym 11 z Polski). Najlepsze filmy zostaną uhonorowane Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Zamkami w dwóch kategoriach: krótkiego i długiego metrażu. Filmy ocenią dwa składy jurorskie pod przewodnictwem Piotra Stasika i Macieja Cuske. Wszyscy polscy dokumentaliści przyjadą do Poznania na spotkania z publicznością. Filmy konkursowe będzie można również obejrzeć online na platformie FilmChief w trakcie trwania festiwalu.

W sekcjach pozakonkursowych pokazane zostaną filmy dokumentalne z kilku sekcjach: najlepsze filmy sezonu (w tym „Po złoto”, „Jestem Greta”), dokumenty górskie („Alpinista”, "Godspeed. Los Polacos", „# TO_BE”), muzyczne („Zappa”) i filmy o filmach („Ucieczka na Srebrny glob” i „Fellinopolis”) a także wybrane tytuły ze Studia Munka, oraz seans "Focus na Czechy". Osobno w ramach pokazów specjalnych zostaną zaprezentowane filmy "W centrum komiksu" Macieja Bieruta oraz „Gunda” (z audiodeskrypcją) Viktora Kosakovskiego, czy, przedpremierowo, „Taniec nagości” Aleksandra M. Vinogradova. Festiwal otworzy dokument animowany Johana Pohera Rasmussena „Przeżyć”. Na zakończenie festiwalu pokazane zostaną filmy nagrodzone Zamkami.

Podczas gali rozdania nagród w sobotę 23. października Platynowy Zamek zostanie wręczony Jackowi Bławutowi, jednemu z najważniejszych i najbardziej oryginalnych polskich dokumentalistów.


Więcej szczegółów na stronie festiwalu.

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor