Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

9. Grand Prix Komeda

26 listopada 2020

W dniach 27 - 28 listopada odbędzie się 9. edycja Festiwalu Filmowego "Grand Prix Komeda", w tym roku wyjątkowo w wersji online.


Po raz pierwszy w takiej wersji, po raz pierwszy w takich okolicznościach – Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowym im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się, ale w wersji online. W ostatni weekend listopada festiwalowa publiczność pozna laureata konkursu na najciekawszą muzykę w polskim filmie fabularnym, usłyszy muzykę Marcin Wasilewski Trio, będzie też miała szansę uczestniczyć w sieci w spotkaniu z Małgorzatą Kożuchowską.

Festiwal się odbędzie, gruntowna zmiana dotyczy jednak formy festiwalu i to ona determinuje zmiany w programie. Nie będzie spotkań na żywo z publicznością, nie będzie projekcji w kinie Komeda. Całość festiwalu będzie mieć miejsce w sieci.

– Po raz pierwszy festiwal odbędzie się w takiej właśnie formule. Sami jesteśmy ciekawi, jak zostanie przyjęty. W związku z czerwoną strefą, wydarzenia festiwalowe i tak planowaliśmy z udziałem maksymalnie 25 procent publiczności. Teraz, przenosimy nasze działania do sieci, mamy szansę dotrzeć do szerszego grona zainteresowanych, na co zresztą liczymy – wyjaśnia szefowa festiwalu Maria Szeląg.

Na co zatem może liczyć ostatecznie festiwalowa publiczność? Na spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską, które będzie transmitowane online. Rozmowę z aktorką poprowadzi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski, autor książki „Aktorki. Odkrycia”.

- Wielkie zamiary zderzają się z marną rzeczywistością. Musimy być realistami, ale chcemy ocalić to, co tylko możliwe. Na pewno odbędzie się konkurs Grand Prix Komeda na najciekawszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Mamy znakomite jury w składzie: Tomasz Lach – przewodniczący jury, reżyserka Jagoda Szelc, aktorka Małgorzata Kożuchowska, kompozytor i wokalista Ralph Kaminski, kompozytor, laureat ubiegłorocznej edycji Grand Prix Komeda – Marcin Stańczyk, oraz nasz przyjaciel, kompozytor – Jan Kanty Pawluśkiewicz – mówi Łukasz Maciejewski.

Jurorzy będą pracowali zdalnie, a ich ocenie będzie podlegać muzyka do siedmiu filmów, zakwalifikowanych do konkursu Grand Prix Komeda. Obecnie, ze względu na zmiany spowodowane epidemią koronawirusa, publiczność będzie mogła zobaczyć konkursowe obrazy na wybranych platformach.

Werdykt jurorów zostanie przedstawiony publiczności online 28 listopada, w dniu, w którym miała mieć miejsce festiwalowa gala. Tego samego dnia w sieci będzie można zobaczyć koncert wybitnej polskiej formacji jazzowej – Marcin Wasilewski Trio.

– Inaczej nie musi wcale oznaczać gorzej. Uznaliśmy, że największym błędem byłoby w tak trudnym momencie zarówno dla Ostrowa Wielkopolskiego, jak i dla kraju, rezygnować z tego, co przynosi ukojenie, pozwala przetrwać, prowokuje do wzruszeń: rezygnować ze sztuki. „Grand Prix Komeda” jest już rozpoznawalną w Polsce marką, chlubą Ostrowa, żadna, nawet najgorsza okoliczność, nie może nam tego święta odebrać – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.