Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Spot 39. Festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie

6 lipca 2020Prezentujemy spot tegorocznej, 39. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", który wyjątkowo odbędzie się w tym roku we wrześniu, w dniach 1-5 września.

Autorką spotu jest Julia Orlik, studentka piątego roku Szkoły Filmowej w Łodzi, specjalizacji Film animowany i efekty specjalne. Julia Orlik dotychczas zrealizowała następujące filmy: „Bankiet“ (2016), „Mój dziwny starszy brat“ (2018), „Quidquid Latine dictum sit, altum videtur“ (2019) i „Jestem tutaj“ (2020).

Autorka spotu tak mówi o jego realizacji: Spot został wykonany techniką poklatkową (stop motion). Lalki wykonano z plasteliny, masy modelarskiej super sculpey oraz z innych materiałów. Spot w całości inspirowany był plakatem tegorocznej edycji – ciemną salą z czerwonym dywanem stylizowanym na rolki filmowe, prowadzącym na szczyt sceny, gdzie czeka nagroda w postaci statuetki Jantara. Ważnym elementem jest muzyka, która podbija atmosferę podniosłości. Występują tu dwa kontrastujące ze sobą utwory. Pierwszy prowadzi bohaterkę na sam szczyt, drugi towarzyszy jej podczas upadku. Zależało mi na uwypukleniu komizmu sytuacji oraz podkreśleniu, iż debiut jest dopiero początkiem drogi filmowca, podczas której zdarzają się upadki. Sytuacja ta jest też odzwierciedleniem lęku każdego laureata, który idąc po nagrodę modli się w duchu, aby nie upaść w momencie, kiedy oczy wszystkich zwrócone są na niego.

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman