Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Emil Karewicz

18 marca 2020
Fot. Emil Karewicz w "Sekrecie Enigmy"

18 marca zmarł w wieku 97 lat słynny aktor Emil Karewicz, pamiętny Władysław Jagiełło w "Krzyżakach" i Brunner w "Stawce większej niż życie".

Na ekranie zadebiutował w roku 1950 w "Warszawskiej premierze". W swojej długiej, 65-letniej karierze, zagrał ponad 150 ról filmowych i telewizyjnych. Choć najczęście były to role drugoplanowe i epizody, to talent Karewicza sprawiał, że zawsze były to role zauważane. Największą popularność przyniosły mu przede wszystkim dwie role: Władysława Jagiełły w "Krzyżakach" i Brunnera w "Stawce większej niż życie", zagrał też w "Nikodemie Dyźmie", "Kanale", "Ósmym dniu tygodnia", "Bazie ludzi umarłych", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Hubalu", "Lalce", "Alternatywach 4" i "Zdaniem obrony". Po raz ostatni pojawił się na ekranie 5 lat temu w "Barwach szczęścia".

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman