Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarli, lecz żyją w naszej pamięci (listopad 2019 - październik 2020)

30 października 2020


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

Zmarł Janusz Połom

23 października 2020


23 października zmarł w Olsztynie w wieku 70 lat Janusz Połom, reżyser i operator filmów dokumentalnych, fotografik i pedagog. W latach 1981-84 pełnił funkcję dziekana Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Nie żyje Dariusz Gnatowski

20 października 2020


20 października zmarł w Krakowie w wieku 59 lat aktor Dariusz Gnatowski.
Absolwent krakowskiej PWST, zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Dużą popularność przyniosła mu rola Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich".

Nie żyje Michał Nekanda-Trepka

11 września 2020
11 września zmarł w Warszawie w wieku 72 lat Michał Nekanda-Trepka, uznany reżyser ponad dwudziestu, często nagradzanych, filmów dokumentalnych, w których zajmował się przede wszystkim losami polskich Żydów.

Podwójne Platynowe Lwy na 45. FPFF w Gdyni

11 września 2020


Dwaj reżyserzy filmowi, Andrzej Barański i Feliks Falk, są tegorocznymi laureatami Platynowych Lwów, nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości.
Platynowe Lwy przyznaje corocznie Komitet Organizacyjny Festiwalu, by uhonorować dorobek wybitnych postaci polskiego kina.

Nie żyje Andrzej Gawroński

6 września 2020


4 września zmarł w wieku 85 lat aktor Andrzej Gawroński, odtwórca ok. 100 drugoplanowych i epizodycznych ról filmowych i telewizyjnych, popularny aktor dubbingowy.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski