Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

9. Grand Prix Komeda

26 listopada 2020


W dniach 27 - 28 listopada odbędzie się 9. edycja Festiwalu Filmowego "Grand Prix Komeda", w tym roku wyjątkowo w wersji online.

więcej...

Zmarł Aleksander Skowroński

24 listopada 2020


24 listopada zmarł w wieku 84 lat aktor Aleksander Skowroński.
Karierę rozpoczynał jako lalkarz w połowie lat 50. w gdańskim teatrze "Miniatura", w którym występował do roku 1991. Później m.in. aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku i Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
Na ekranie zagrał po raz pierwszy w roku 1988 w "Czarodzieju z Harlemu". Wystąpił w kilkudziesięciu epizodach i rolach drugoplanowych, rozpoznawalność przyniosła mu rola ogniomistrza Ignacego w filmie "U Pana Boga w ogródku".

Festiwal "Człowiek w Zagrożeniu" po raz 30.

19 listopada 2020


W dniach 24-29 listopada odbędzie się 30. edycja Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" organizowanego przez łódzkie Muzeum Kinematografii. W tym roku wydarzenie będzie w całości dostępne online.

więcej...

Nie żyje Witold Sadowy

15 listopada 2020


15 listopada w Domu Aktora w Skolimowie zmarł w wieku 100 lat aktor Witold Sadowy.
W swojej karierze zagral kilkanaście epizodów filmowych, debiutował na planie "Zakazanych piosenek".
Znany był przede wszystkim jako kronikarz życia teatralnego, od roku 1985 nieprzerwanie publikował wspomnienia o kolejnych odchodzących aktorach.

Nie żyje Halina Kwiatkowska

13 listopada 2020


12 listopada zmarła w Konstancinie w wieku 99 lat Halina Kwiatkowska, aktorka związana z teatrami krakowskimi: Rapsodychnym i Starym, wieloletnia wykładowczyni krakowskiej PWST.
Wystąpiła m. in. w filmach "Popiół i diament" i "Lalka".

Zmarli, lecz żyją w naszej pamięci (listopad 2019 - październik 2020)

30 października 2020


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

Zmarł Janusz Połom

23 października 2020


23 października zmarł w Olsztynie w wieku 70 lat Janusz Połom, reżyser i operator filmów dokumentalnych, fotografik i pedagog. W latach 1981-84 pełnił funkcję dziekana Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Nie żyje Dariusz Gnatowski

20 października 2020


20 października zmarł w Krakowie w wieku 59 lat aktor Dariusz Gnatowski.
Absolwent krakowskiej PWST, zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Dużą popularność przyniosła mu rola Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich".

Podwójne Platynowe Lwy na 45. FPFF w Gdyni

11 września 2020


Dwaj reżyserzy filmowi, Andrzej Barański i Feliks Falk, są tegorocznymi laureatami Platynowych Lwów, nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości.
Platynowe Lwy przyznaje corocznie Komitet Organizacyjny Festiwalu, by uhonorować dorobek wybitnych postaci polskiego kina.

© 1998-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego