Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

31. Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"

15 listopada 2021


Ponad sto filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych i reportaży radiowych znajdzie się w programie 31. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Festiwal odbędzie się w Łodzi w dniach 23-28 listopada oraz online.

więcej...

Przywrócone arcydzieła w Krakowie: "Po sezonie"

4 listopada 2021


Zapraszamy na kolejne spotkanie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) w ramach cyklu "Przywrócone arcydzieła". Jest to autorski program krytyka Łukasza Maciejewskiego przypominającego najlepsze filmy polskie i ich twórców.

więcej...

Zmarli, żyją w naszej pamięci (listopad 2020 - październik 2021)

29 października 2021


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

Nowości wydawnicze: "Oświecenie"

26 października 2021


Właśnie ukazało się pierwsze drukowane wydanie książki „Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” autorstwa Filipa Kovčina, Piotra Kuci i Jerzego Rudzińskiego. Jest ona obszernym podręcznikiem dla szeroko rozumianej grupy czytelników blisko związanej z filmem: zarówno dla operatorów filmowych, pracowników technicznych, producentów, studentów szkół filmowych i artystycznych, jak i wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoja wiedzę na temat światła, kolorów, kamer i szeroko rozumianej technologii filmowej i telewizyjnej.

więcej...

Agnieszka Holland z Platynowymi Lwami

29 czerwca 2021


"Platynowe Lwy", nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości otrzyma w tym roku Agnieszka Holland. Reżyserka i scenarzystka odbierze statuetkę Platynowych Lwów we wrześniu, podczas finałowej gali 46. festiwalu.

Jan Holoubek laureatem Nagrody im. Janusza Morgensterna

1 czerwca 2021


Jan Holoubek, reżyser filmu "25 lat niewinności" został laureatem Nagrody im. Janusza "Kuby" Morgensterna „Perspektywa”.
Nagroda przyznawana jest od 10 lat za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość.

Jerzy Matuszkiewicz z "Orłem" za Osiągnięcia Życia

19 maja 2021


Jerzy Matuszkiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, autor kompozycji do prawie 200 filmów i seriali, m. in. do "Wojny domowej", "Stawki większej niż życie", "Przygód psa Cywila", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Podróży za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Janosika", "Czterdziestolatka" i wielu innych, został tegorocznym laureatem "Orła" za Osiągnięcia Życia.
Nagroda zostanie wręczona podczas gali "Orłów" 21 czerwca.

35 polskich filmów na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym

20 kwietnia 2021


Poznaliśmy tytuły wszystkich polskich filmów, które wezmą udział w konkursach 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W Konkursie Polskim zaprezentowanych zostanie 35 filmów (19 dokumentów, 6 fabuł i 10 animacji). 7 z nich będzie także walczyć o nagrody w międzynarodowych konkursach Festiwalu.

więcej...

"Złota Taśma" dla Mariusza Wilczyńskiego i jego "Zabija"

14 kwietnia 2021


Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy polski film minionego roku uznało i nagrodziło "Złotą Taśmą" dzieło Mariusza Wilczyńskiego "Zabij to i wyjedź z tego miasta".
Wyróżnienia otrzymały filmy: "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego i "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy.
"Złotą Taśmą" dla najlepszego filmu zagranicznego nagrodzono francuskich "Nędzników", a wyróżnieniami czeskiego "Szarlatana" Agnieszki Holland i australijski film "Babyteeth".

O polskich filmach po słoweńsku

8 kwietnia 2021


Nakładem Wydawnictwa Naukowego Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu w Lublanie ukazał się pierwszy tom z serii wydawniczej "Mojstrovine poljske književnosti in filma" ("Arcydzieła polskiej literatury i filmu") pod redakcją Seweryna Kuśmierczyka i Lidiji Rezoničnik, prezentującej wybitne dzieła literatury polskiej oraz ich adaptacje filmowe, należące do klasyki polskiego kina.

więcej...

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego