Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisław Dębicz

 

  • 1887. 12. 12
    Data urodzenia
    Warszawa
  • 1948. 07. 14
    Data śmierci
    Iwonicz

Mąż aktorki Bronisławy Bronowskiej. Ukończył gimnazjum w Warszawie i studiował na tutejszym uniwersytecie. Do zawodu aktorskiego przygotowywał się pod kier. A. Bednarczyka. Debiutował w 1912 r. na scenie teatru łódzkiego. Później grał w Poznaniu. Podczas I wojny światowej występował w Warszawie, później wyjechał na występy do Rosji. Powróciwszy do Polski grał i reżyserował w Warszawie. Na początku lat 20-tych zaangażował się do T. Miejskiego w Łodzi, w którym pozostał do 1932 r. Tu dał się poznać jako zdolny reżyser. W l. 1932-37 grał w Warszawie, Częstochowie i Kaliszu, później w Bygdoszczy. W czasie okupacji niemieckiej mieszkał w Częstochowie, pracował jako kelner. W 1945 r. grał i reżyserował w teatrze w Sosnowcu. Następnie przeniósł się do Bydgoszczy i wkrótce do Bielska-Białej. Był ceninym aktorem charakterystycznym.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2018.04.20 07:56:33
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska