Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Janina Staszewska-Ćwiklińska

 

 • 1893. 12. 13
  Data urodzenia
  Warszawa; możliwa jest także data: 13.12.1898
 • 1979. 12. 16
  Data śmierci
  Łódź; pochowana na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej

Właściwie: Janina Książek. Używała pseudonimu swego ojca, aktora Stanisława Książka (Staszewskiego).
Aktorka. Debiutowała w 1914. Występowała w Wilnie i Moskwie. Po I wojnie światowej zdała egzamin ZASP-u. Następnie występowała m. in. w Łodzi, Grudziądzu, Inowrocławiu, Kaliszu, Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu i Częstochowie. W czasie okupacji była w Warszawie, pracowała w sklepie. Od października 1944 była w żołnierskim teatrze Milicji Obywatelskiej, a od sezonu 1945/46 w Teatrze Studio MO w Warszawie. W latach 1947-49 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdyni, 1949-51 w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie, 1951-64 w Teatrze im. Jaracza w Łodzi.

Matka aktora Jerzego Ćwiklińskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1977
  Film fabularny
  Obsada aktorska (starsza pani w salonie Kolichowskiej)
2018.05.02 01:27:20
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency