2024
2024
2024
2023
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda za najlepszą drugoplanową kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Maria Pakulnis
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Dawid Ogrodnik
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Główna "Jańcio Wodnik" za najlepszy film fabularny
2023
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Maria Pakulnis
2023
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Dawid Ogrodnik
2023
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Maksymiliany") Nagroda Główna w konkursie filmów fabularnych
2023
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") II Nagroda w kategorii: Filmy fabularne
"ze względu na to, że przypomina sylwetkę Polaka, o którym mówi się ,że był jednym kilku najbardziej odważnych ludzi XX wieku na świecie. Dobrowolne pójście od obozu koncentracyjnego , zorganizowanie tam ruchu oporu i ucieczka z obozu wraz z raportem , o tym co się tam działo , to świadectwo ogromnego bohaterstwa, o którym należy przypominać. I to jest podstawowy, wielki walor filmu. Także postawa rotmistrza Pileckiego podczas śledztwa w komunistycznym więzieniu, śledztwa zakończonego sfingowanym procesem i wykonanym wyrokiem śmierci świadczy o jego bohaterstwie zaś los jaki go spotkał w Polsce Ludowej dobitnie mówi o zbrodniczym charakterze tzw. władzy ludowej. To także istotny moralny i poznawczy walor filmu niezależnie od sporów, na ile film wierny jest w każdym szczególe prawdzie historycznej, tym bardziej ,że przez dziesięciolecia rządów komunistycznych postać rtm. Pileckego była skazana na zapomnienie"
2023
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2023
Tirana (Tirana European Youth Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Malte Rosenfeld
2023
Pleszew (Bana Film Festiwal) Wyróżnienie
2023
Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy) Nagroda Publiczności
2023
Nagroda Gildii Scenarzystów Filmowych Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Maciej Kraszewski
2023
2023
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
za "naturalny talent i łatwość odegrania złożonych emocji postaci przechodzącej przez ciężki osobisty dylemat w młodym wieku. Wierzymy w to, że ta rola to początek długiej i wspaniałej kariery", nagrodę otrzymał/a
Sonia Szyc
2023
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności
2023
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
za "wrażliwą i wnikliwą obserwację rzeczywistości. Za użycie adekwatnych środków w oświetleniu i kadrowaniu przy ukazaniu społeczności osadzonej w surowych pejzażach północy", nagrodę otrzymał/a
Patryk Kin
2023
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "sugestywną wizję świata, którego musimy się nauczyć, z którym musimy się pogodzić i który powinniśmy czynić lepszym"
2023
Cardiff (Iris Prize LGBTQ+ Film Festival) Nagroda za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Hubert Miłkowski
2023
Amanda (Norweska Nagroda Filmowa) Nominacja
w kategorii: Najlepszy aktor, nagrodę otrzymał/a
Hubert Miłkowski
2023
Amanda (Norweska Nagroda Filmowa) Nominacja
w kategorii: Najlepszy reżyser, nagrodę otrzymał/a
Leiv Igor Devold
2023
Amanda (Norweska Nagroda Filmowa) Nominacja
w kategorii: Najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Gjermund Gisvold
2023
Amanda (Norweska Nagroda Filmowa) Nominacja
w kategorii: Najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Radosław Paczocha
2023
Amanda (Norweska Nagroda Filmowa) Nominacja
w kategorii: Najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Justyna Bilik
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2022
Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych
2022
2022
2022
2022
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych uzasadnienie: "Misją kin studyjnych jest promowanie dobrego kina oraz pobudzanie do szczerej dyskusji na tematy nie zawsze łatwe. Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych otrzymuje film, który realizuje te cele, podchodząc ze szczególną wrażliwością do kwestii dojrzałości i odpowiedzialności."
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Marta Stalmierska
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Piotr Trojan
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Kangur (nagroda australijskich dystrybutorów), nagrodę otrzymał/a
Dawid Ogrodnik
2022
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Złoty Bilet
2022
2021
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2021
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Dorota Roqueplo
2021
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Włosok
2021
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2021
O!Lśnienie (Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Krakowa)
w kategorii: Film; za "umiejętność zagrania bólu odrzucenia i nienawiści u bohatera, którego historia urasta do symbolu naszych czasów", nagrodę otrzymał/a
Maciej Musiałowski
2021
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2021
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2021
Goya (Nagroda Hiszpańskiej Akademii Filmowej) Nominacja w kategorii: Najlepszy film europejski
2021
Cezar (Nagroda Francuskiej Akademii Sztuki Filmowej) nominacja w kategorii: najlepszy film zagraniczny
2021
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Platynowy Bilet
2021
Bestseller Empiku Nagroda w kategorii: Film polski
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2021
2020
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
2020
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Grand Prix
2020
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda za najlepszą drugoplanową kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Barbara Kurzaj
2020
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego za "dojrzały debiut fabularny i odwagę twórczą w kreowaniu kina zaangażowanego, będącego manifestem przeciwko przemocy oraz głosem sprzeciwu wobec panującego systemu"
2020
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
2020
Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino) Nagroda dla najlepszego debiutu
2020
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja
w kategorii: Film; za "wielkie emocje pozwalające przeżywać dramaty ludzi takich jak my, za wyrażenie tego, co dla Polaków najboleśniejsze i najważniejsze, oraz za aktorstwo na najwyższym poziomie", nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja
w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Pacewicz
2020
Palm Springs (Palm Springs International Film Festival) Nagroda Fipresci dla najlepszego aktora w międzynarodowym filmie fabularnym, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
Palm Springs (Palm Springs International Film Festival) Young Cineastes Award
2020
Oscar (Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej) nominacja w kategorii: Międzynarodowy film fabularny
2020
Ojai (Ojai Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2020
O!Lśnienie (Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Krakowa)
w kategorii: Film; oraz Nagroda Główna, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
O!Lśnienie (Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Krakowa)
w kategorii: Film; oraz Nagroda Główna, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2020
Nowy Jork (Tribeca Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu międzynarodowego
2020
2020
2020
2020
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "poszukiwanie siły ducha w świecie, który zapomniał do niej drogi"
2020
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
2020
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono za "wnikliwe studium nienawiści i manipulacji, które rządzą naszą współczesną rzeczywistością"
2020
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie za "pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo"
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
za "stworzenie postaci, która jest jednocześnie głęboko zaburzona, a jej czyny niewybaczalne, ale też wzbudzająca empatię i angażująca swoim losem. Za podarowanie widzowi możliwości wejścia w tak powikłany umysł młodego mężczyzny, którego historia zemsty w świecie cyfrowym może być przestrogą i moralitem", nagrodę otrzymał/a
Maciej Musiałowski
2020
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszej aktorki w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
za "zniewalający portret opuszczonego dziecka, samotnie walczącego o połączenie z matką, co okazuje się tragicznym rozczarowaniem, oraz za jej zdolność do prowadzenia nas przez cały film, gdzie olśniewa doskonałym występem, pokazując stoicką determinację bohaterki i jej niezwykły hart ducha, dający nadzieję na lepsze", nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2020
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Włosok
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
w kategorii: Europejski aktor, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
w kategorii: Europejski reżyser, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
w kategorii: Europejski scenarzysta, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Pacewicz
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja w kategorii: Film europejski
2020
Dhaka (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu konkursu "Women Filmmakers"
2020
Dhaka (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię
w konkursie "Women Filmmakers", nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Imielska
2020
Brasilia (Brasilia International Film Festival) Nagroda Główna
2020
Brasilia (Brasilia International Film Festival) Nagroda Krytyków
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2019
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Aleksandra Konieczna
2019
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Wenecja (MFF) Nagroda "Inclusion Award"
2019
Wenecja (MFF) Nagroda Europe Cinemas Label
2019
Wdecha, Nagroda "Co Jest Grane 24"
2019
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2019
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie w Konkursie 1-2
2019
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland"
2019
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu
2019
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") Nagroda magazynu Netfilm
2019
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Publiczności
2019
Sztokholm (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Główna
2019
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Publiczności
2019
2019
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda Publiczności
2019
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda Specjalna Jury
2019
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2019
Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia") Wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów"
2019
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Krytyków
2019
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Specjalna Jury
2019
Houston (Houston Film Critics Awards) Nominacja w kategorii: Film obcojęzyczny
2019
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Kryształowa Gwiazda Elle, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Onetu "Odkrycie Festiwalu", nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Zofia Domalik
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Eliza Rycembel
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Pacewicz
2019
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu fabularnego
2019
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Publiczności
2019
Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Platynowy Bilet
2019
Ałmaty (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau") Wyróżnienie Specjalne
2019
Al-Dżuna (El Gouna Film Festival) Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Al-Dżuna (El Gouna Film Festival) Srebrna Gwiazda
2019