Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Nowak

 
zwiń

 • 1946. 01. 27
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1968
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego
 • 2016. 03. 10
  Data śmierci
  pochowany na części katolickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi

II reżyser. W latach 1969-73 studiował na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Po roku 1975 był m.in. lektorem języka polskiego i literatury w Instytucie Slawistyki w Aarhus w Danii, wykładowcą języka polskiego w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców w Uniwersytecie Łódzkim, autorem wielkiego słownika polsko-duńskiego, przedsiębiorcą.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2016.09.29 01:23:21
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl