Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marian Melman

Marian Melman
Fot. Archiwum Państwowego Teatru Żydowskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1900. 01. 03
  Data urodzenia
  Żółkiew
 • 1951
  Nagroda
  II nagroda za rolę doktora Winiarskiego w "Dr Anna Leśna" Krzywickiej i Krzyściuka w sztuce "Noc zimowa" Diamanta na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych
 • 1961
  Nagroda
  wyróżnienie za rolę Jehoszuy w "Barucha z Amsterdamu" na II Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu
 • 1964
  Odznaczenie
  odznaka " Zasłużony Działacz Kultury"
 • 1978. 10. 30
  Data śmierci
  Nowy Jork

Aktor, reżyser teatralny. Występował w teatrach: Żydowskim w Łodzi (1948-53), Dolnośląskim Teatrze Żydowskim we Wrocławiu (1953-55), Żydowskim im. Kamińskiej w Warszawie (1955-67).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1968
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (profesor Pinarski)
 • 1953
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2018.04.28 02:36:00
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski