Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mirosław Wojtulanis

Mirosław Wojtulanis

 
zwiń

 • 1914. 07. 09
  Data urodzenia
  Płock
 • 1950
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Państwowa Wyższa Szkoła Aktorska w Krakowie
 • 1974. 10. 29
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Starych Powązkach

Aktor. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim (przerwała je wojna). Podczas okupacji i później pracował jako urzędnik, w 1950 zajmował stanowisko dyrektora finansowo-administracyjnego w Centrali Handlowej Przemysłu Metalowego w Krakowie. W latach 1950-52 występował w Teatrach Dramatycznych w Krakowie, w sezonie 1952/53 w Teatrze Ziemi Opolskiej w Opolu, w latach 1953-55 w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W latach 1955-62 należał do zespołu Teatru Młodej Warszawy (później działającego pod nazwą Teatr Klasyczny). W latach 1964-68 grał ponownie w Teatrze Powszechnym. Od 1969 do końca życia występował na scenie Teatru Narodowego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2018.05.08 03:31:42
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor